Jan Barák
25. července 2016 • 16:14

Patron Superlife ladil před olympiádou. Doma vládl, jak to bude v Riu?

Autor:
Martin Fuksu neměl na domácím mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v Račicích konkurenci
TOP VIDEA
Obránce Liberce Kúdela: Slavia by byla výzva, když dopadne, budu rád Obránce Liberce Kúdela: Slavia by byla výzva, když dopadne, budu rád
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Martin Fuksa dostál na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v Račicích roli favorita. V pátek ovládl trať na 1000 metrů, v sobotu si stejně suverénně počínal i na poloviční distanci a vydařený víkend završil vítězstvím v neděli na sprinterské trati singlkanoistů na 200 metrů. "Pohodička," smál se po jasných vítězstvích patron aplikace Superlife a český reprezentant, který už upírá svůj zrak na olympijské hry.



Víkendový šampionát v Račicích byl pro Fuksu posledním soutěžním testem před startem v Riu de Janeiro, olympiáda odstartuje na stadionu Maracanã slavnostním zahájením už 5. srpna. Domácí mistrovství tak bylo pro českou jedničku příjemným tréninkem, nijak náročným.

V Česku 23letý závodník z Nymburka nemá konkurenci, na trati 1000 metrů zvítězil Fuksa s více než pětisekundovým náskokem na Radka Miškovského. "Táta má sedmdesát titulů, tak je potřeba ho dohnat. Teď jsem na šestadvaceti, snad tu získám ještě dva a dost let mě ještě čeká," uvedl po pátečním klání v rozhovoru Fuksa.

A nemusel čekat ani 24 hodin. Hned v sobotu závodník pražské Dukly přidal další titul, o pět vteřin vyhrál i poloviční trať. "Jelo se mi pěkně, jak v rozjížďce, tak ve finále. V pátek jsem měl před kilometrem ještě trénink, dneska už ne. Jen mě mrzí, že nefoukalo do zad a nemohl jsem zlepšit čas. Jinak pohodička," uculil se Fuksa, který je na neolympijské pětistovce úřadujícím mistrem světa.

V neděli Fuksa vyhrál také závod singlkanoistů na 200 metrů. S odstupem více než dvou sekund za ním v Račicích dojel na druhém místě Dan Drahokoupil.

"Teď jsem v Česku v pozici, kdy chci vyhrávat na všech tratích. Zatím na singlkanoi. Teď ukončím období velkého tréninku a vrhnu se na to lehce odpočinkově," řekl na webu kanoe.cz Fuksa, který pojede dvoustovku i na olympijských hrách v Riu.

Jak si patron aplikace Superlife na svých prvních olympijských hrách povede?

Fuksa se chystá na první olympiádu: Teď si užívám tepla, tlak necítím

Fuksa před olympiádou v Riu: Lidé ode mě čekají medaili

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 







Klasická verze
Mobilní verze