Jan Barák
19. září 2016 • 15:47

Jezdí bagrem, skalpoval 3307 běžců. Skvělá trať, ocenil půlmaraton vítěz výzvy Superlife

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další soupeř předběhnut. A další. A ještě jeden! Pozor, stopa, teď běžím já! Hned 3307 závodníkům z 36 zemí dal o víkendu svým časem na frak na Mattoni 1/2Maraton v Ústí nad Labem Roman Vojtášek, který se na prestižní akci kvalifikoval výzvou aplikace Superlife. A dojmy? Se závodem i svým výkonem byl 49letý borec ze západních Čech spokojený.Vondrášek, který se běhání začal intenzivněji věnovat teprve na jaře, zaběhl čas 1:35:35 a skončil na 293. místě z 3600 závodníků. Ve své kategorii M45 šestadvacátý. "Pořadí úplně neřeším, spíše mě zajímal čas, měl jsem odvážný plán zaběhnout to pod hodinu a čtyřicet minut a to se mi povedlo, takže jsem hodně spokojený," měl radost strojník/bagrista z Královského Poříčí u Sokolova.

Během půlmaratonu bylo vypito 18 250 litrů vody, a aby toho nebylo málo, voda padala i z nebe. Část závodního pole osvěžilo v průběhu závodu mrholení. "Já jsem měl štěstí, když jsem běžel, tak ještě nepršelo, kapky začaly padat až patnáct minut potom, co už jsem byl v cíli," hlásil Vondrášek. "Jinak ale bylo chladno a v tak se mi běhá nejlépe. I trať byla skvělá," ocenil profil 21 km dlouhé distance Vondrášek, který aplikaci Superlife používá.

"Nejsem nějaký velký fanda facebooků a těchto věcí, ale Superlife mě baví, objevil jsem ho díky reklamě v televizi v reality show Superchlapi. Je to jednoduché a nesetkal jsem se s žádnými technickými problémy. Navíc když vám dá někdo palec, nebo okomentuje váš výkon, je to hodně příjemné. Celkově mě to nutí sportovat a motivuje mě to, i když už nejsem nejmladší," usmál se Vondrášek.

Kromě Vondráška běželo s aplikací Superlife ústecký půlmaraton dalších třináct běžců.

Nejrychlejší půlmaraton kariéry i historie Ústí

Úsměv na tváři nehrál po závodě jen Vondráškovi, gratulovat si mohli i pořadatelé. Za A, zvládli mírnou nepřízeň počasí. Za B, vítězný Keňan Barselius Kipyego v dešti jako první v historii půlmaratonu zaběhl čas pod jednu hodinu. Časomíra se po protnutí cílové pásky zastavila na čase 59:15, rychlejší půlmaraton Kipyego nikdy v kariéře nezaběhl.

„Výkon vítěze dělá z ústeckého závodu čtvrtý nejrychlejší půlmaraton letošního roku," těšilo na webových stránkách Ústí nad Labem předsedu organizačního výboru RunCzech Carlo Capalba. Druhý v pořadí Adugna Takele doběhl v čase 1:01:31, bronz bral Abraham Kipyatich za 1:01:40. Z domácích borců byl nejrychlejší Jiří Homoláč s časem 1:05:41, což znamená nový český rekord závodu.

Se slovy chvály přispěchala i primátorka Věra Nechybová, která si spolu s dcerou a vnučkou zkusila doprovodný rodinný běh. „Podél trati nás povzbuzovali báječní diváci, které neodradil ani deštík. Jsem pyšná nejen na sebe, ale hlavně na všechny Ústečany i přespolní, kteří se zapojili do krásné sportovní akce, vytvořili nezapomenutelnou atmosféru a ještě si s chutí zasportovali,“ pochválila organizátory první žena Ústí nad Labem.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze