Jan Barák
23. září 2016 • 13:17

Výzva Superlife: Volání Běchovic! Pokoř nejstarší nepřerušovaný závod v Evropě

Autor:
TOP VIDEA
Jarolím nominoval, po dvou letech se vrací Vydra Jarolím nominoval, po dvou letech se vrací Vydra
TOP góly 29. kola: Považancova bomba a vítězná paráda Petržely TOP góly 29. kola: Považancova bomba a vítězná paráda Petržely
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dámy a pánové, desítka volá! Nikoliv ale oblíbený obyčej Čechů jménem vychlazená pivní, nýbrž ta běžecká Běchovická. Nejstarší nepřerušovaný závod v Evropě a po Bostonském maratonu druhý nejstarší na světe se uskuteční už v neděli 25. září. Očekává se účast cca. 3000 běžců a aplikace Superlife připravila k závodu speciální výzvu.Pro splnění výzvy je nutné zaběhnout 10 kilometrů v kuse. Pokud se do Běchovic nechystáte osobně, Superlife nabízí i možnost zdolat běh virtuálně kdekoliv chcete. Platnost výzvy začíná v pátek v 16:00 a končí v neděli před půlnocí ve 23:59.

Pro běžce, kteří do Běchovic dorazí osobně, je připravena paleta lákadel. Závod je od svého založení v roce 1897 oficiálním mistrovstvím ČR v běhu na 10 kilometrů žen i mužů, v neděli se uskuteční jeho 120. ročník.

Vítez dostane patník

„Věřím, že Běchovice přežijí minimálně ještě dalších 120 let. Cítím z tohoto závodu obrovského ducha a historii. Je obdivuhodné, že se takový jedinečný závod daří držet již celých 120 let. Nesmírně se těším na neděli,“ řekl ředitel Českého atletického svazu a předseda organizačního výboru Běchovic Tomáš Janků.

Na startu bude bohužel chybět Eva Vrabcová-Nývltová, účastnice nedávných olympijských her v Riu de Janeiru a osmá žena letošního evropského šampionátu v půlmaratonu, která vyhrála poslední dva ročníky a plánovala překonat rekord trati, jehož hodnota činí 33:18 minut.

"Cítila jsem se hodně unavená v posledních týdnech, takže bych nerada, abych si to účastí v Běchovicích ještě zhoršila. Výsledky u doktora ale byly v pořádku," vysvětlila Vrabcová-Nývltová.

Stříbrnou medaili bude obhajovat Monika Preibischová, nad její formou po nedávném MS v běhu do vrchu však visí otazník. Soupeřkou jí může být i mílařka Tereza Čapková, která se čím dál častěji objevuje na silničních závodech a na pražské Grand Prix na 10 km byla druhou nejlepší Češkou. Běchovice poběží poprvé.

"Těším se a věřím ve skvělou běžeckou atmosféru, kterou tyto silniční běhy mají. Silniční závody jsou pro mě stále něco nového, takže se neodvažuji plánovat nějaký konkrétní čas," prohlásila Čapková.

V cíli závodu proběhne autogramiáda Vrabcové-Nývltové, Jakuba Holuši nebo Jiřího Homoláče. K jubilejnímu ročníku závodu vznikly také nové trofeje pro vítěze, mají tvar startovního patníku na 13. kilometru Českobrodské ulice.

Tak neváhejte, oslava běhu čeká i na vás.

Eva Vrabcová Nývltová a kardiochirurg Jan Pirk představili nové trofeje závodu mistrovství ČR v silničním běhu Běchovice - Praha.Eva Vrabcová Nývltová a kardiochirurg Jan Pirk představili nové trofeje závodu mistrovství ČR v silničním běhu Běchovice - Praha.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze