13. března 2017 • 13:58

Superlife zve na Sportisimo 1/2Maraton: NEJ běžecká akce v ČR i charita

Autor:
V sobotu 1. dubna odstartuje od Rudolfina devatenáctý ročník Sportisimo 1/2Maratonu
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

V sobotu 1. dubna odstartuje od Rudolfina devatenáctý ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha a aplikace Superlife bude u toho. I vy tak můžete být jedním z 11 500 účastníků největšího běžeckého závodu v České republice – na první akci RunCzech běžecké ligy se totiž stále lze registrovat skrze charitativní organizace! Koupí startovního čísla tak zároveň pomůžete dobré věci.Registrace na půlmaraton v Praze lze stále získat přes neziskové organizace, které s RunCzech spolupracují.

„V roce 2015 takto běželo některý ze závodů RunCzech běžecké ligy 4 620 běžců, v roce 2016 jich bylo již 5 287. Například Volkswagen Maraton Praha běží pro některou ze 45 neziskovek každý pátý běžec. Třeba londýnský maraton ale takto běží devět účastníků z deseti, takže v tomto ohledu máme stále co dohánět. Jsme ale přesvědčeni, že se Londýnu brzy vyrovnáme, protože chuť českých běžců pomáhat stále roste,“ říká ředitel závodů RunCzech Václav Skřivánek.

Jak se na Sportisimo 1/2Maraton Praha skrze charitativní organizace registrovat? Stačí si na stránkách www.runczech.com v sekci „Běž pro dobrou věc“ u příslušného závodu vybrat charitativní organizaci, kontaktovat ji a domluvit se na ceně. Běžci tak získají kód pro registraci a zároveň pomohou dobré věci.

Rovněž už pouze přes charity se lze hlásit na Volkswagen Maraton Praha. „Maraton je výkladní skříní RunCzech, letos se poběží už jeho třiadvacátý ročník. Každý rok na něj do Prahy přijíždí čím dál více zahraničních běžců a i oni mnohdy běhají v dresu charitativních organizací,“ doplňuje ředitel RunCzech běžecké ligy Carlo Capalbo.

V plném proudu jsou registrace i na ostatní závody RunCzech běžecké ligy 2017. Běžci se nyní mohou zapsat na Mattoni půlmaratony v Karlových Varech (20. května), Českých Budějovicích (3. června), Olomouci (24. června) a Ústí nad Labem (16. září), na pěti a desetikilometrový závod v rámci Birell Grand Prix Praha (9. září) nebo na O2 Pražskou štafetu 4x5, která se ve Stromovce poběží 14. a 15. června. Zároveň běží registrace na Juniorský maraton pro středoškoláky.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, superlife, run czech
 Klasická verze
Mobilní verze