16. března 2017 • 12:20

ŠPIONÁŽ ve sportu!? Prskavce si točí soupeři na video: Není to příjemné!

Autor: ,
TOP VIDEA
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jste hvězda svého sportu, podle aktuálního žebříčku nejlepší vodní slalomář současnosti. Se zájmem diváků počítáte, musíte, s drobnohledem soupeřů asi taktéž. Musím to mít ale své meze. Jiřího Prskavce, stříbrného olympijského medailistu z Ria, si jeho sokové na soustředění v Austrálii natáčeli na video, což už moc komfortní pro 23letou hvězdu svého sportu nebylo...Úřadující mistr světa ve vodním slalomu byl na šestitýdenním soustředění v australském Penrithu středobodem zájmu trenérů svých soupeřů. Vlastní svěřenci? Nezájem, raději omrkneme Prskavce! Jakmile se český kajakář objevil na kanále, trenéři jeho konkurentů tasili kamery.

"Natočí si mě, večer to u videa studují a druhý den to zkouší. Nevím, jestli se ostatní chtějí přiblížit mé technice, nebo je to tím, že jsem v žebříčku světová jednička, ale procento trenérů, kteří si mě natáčí, se hodně zvýšilo. Není mi to příjemné, štve mě to, ale zase šlo jen o ten měsíc a půl v Austrálii," uvedl v tiskové zprávě Prskavec.

Majitel stříbra z poslední letní olympiády je teď v Praze, pak se vydá s reprezentací na další přípravný kemp, tentokrát do dějiště podzimního mistrovství světa ve francouzském Pau. Na rozdíl od olympijské sezony, kdy musel Prskavec v nabité národní kvalifikaci bojovat o jediné účastnické místo na OH, má tentokrát jistotu startu na ME i MS. Díky tomu měl v přípravě klid a experimentoval.

"Mohl jsem v Austrálii zkoušet nové věci, nové průjezdy. Tak trochu si s tím ježděním hrát. Samozřejmě je to hodně psychická záležitost, protože jsem to mohl dělat, i když byla nominace, ale přeci jen byl tehdy člověk svázanější," řekl.

Při závodech Australian Open si ověřil dobrou formu, na které se nepodepsalo ani dvouměsíční poolympijské volno. V konkurenci předních světových kajakářů včetně olympijského vítěze Joea Clarka vyhrál kvalifikaci, semifinále i finále.

"Předvedl jsem tři super jízdy. Trochu mě mrzí, že jsem v té finálové jízdě měl jednu branku takovou trochu spornou, to nebylo úplně nutné. Jinak jsem cítil, že mi to jezdí," pochvaloval si Prskavec na svém facebookovém profilu.

Stále dohání manko ve fyzické kondici, které má ve srovnání se zkušenějšími soupeři. "Každý rok jsem o trošku silnější, byť mi to bude trvat, než budu na stejné úrovni jako ostatní. Ale zase jsem se v tomto posunul dál," uvedl. V technice už takový posun neplánuje. "Jezdím hodně na těsno, ale snažím se to vyladit, abych jezdil čistě, protože jsem s tím měl loni problémy," dodal.

Po návratu z Francie čekají Prskavce ještě dvě soustředění ve slovinském Tacenu. Tamní kanál bude na začátku června dějištěm mistrovství Evropy.

Vodní Slalomář Jiří Prskavec zářil po boku přítelkyně Terezky
Vodní Slalomář Jiří Prskavec zářil po boku přítelkyně Terezky

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze