18. června 2017 • 08:24

Sparta slavila 100 let Letné. Úžasný počin, chválili fanoušci unikátní běh

Autor:
Vítězem Letenské míle v kategorii Elite se stal Marek Jerie s časem 10:38
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta v sobotu oslavila 100 let svého stadionu. Jak? Unikátním během nazvaným Letenská míle, v rámci kterého se mohli fanoušci proběhnout útrobami sparťanského stadionu a po jeho trávníku. „Míli“ si zkusili ještě před závodem zaběhnout i fotbalisté áčka Sparty Matěj Pulkrab a Radoslav Kováč, kteří své časy nahráli do aplikace Superlife, aby se s nimi mohli účastníci porovnat.Pro běžce připravila Sparta zhruba tříkilometrovou trať. „Snažili jsme se vymyslet co nejdelší okruh po našem stadionu tak, aby se cesty nikde nekřížily a trať byla pro fanoušky bezpečná,“ vysvětli v rozhovoru pro iSport TV marketingový ředitel Sparty Tomáš Křivda.

Vydařené akce se zúčastnilo zhruba 70 běžců kategorie Elite a přes tři stovky hobby běžců běhajících jen pro radost. Nejstaršímu účastníkovi akce Miloši Loužeckému bylo 77 let. „Jak kluk jsem tu asi před 65 lety dělal s tátou pořadatele, když tu hrál AC Milán. A od té dobry pravidelně chodím na zápasy,“ vytasil se zajímavou historkou Loužecký.

720p 360p
Sparta oslavila 100 let stadionu, pro fanoušky připravila tříkilometrový běh

Organizátoři připravili i řadu vychytávek. Z velkoplošné obrazovky motivovali běžce nahranými vzkazy fotbalisté Sparty a do reproduktorů byly pouštěny zvuky zaplněného stadionu. „Běžně fanoušci podporují hráče na hřišti, a tak jsme to teď chtěli otočit, aby hráči zase jednou pomohli fanouškům,“ prozradil Křivda.

„Fantastická akce, všechna čest tomu, kdo jí vymyslel,“ chválil čas strávený v sobotním dopoledni na Letné Loužecký.

Vítězný dopolední čas kategorie Elite byl 10 minut a 38 vteřin. Ale o výsledky zase tolik nešlo…

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze