Seznamte se! Pět SUPER skokanů uhrane Highjump. Co jsou zač? | Superlife.cz | iSport.cz
jab
23.7.2017 • 13:09

Seznamte se! Pět SUPER skokanů uhrane Highjump. Co jsou zač?

 • I letos se v termínu od 4. do 5. srpna uskuteční cliffdivingové závody Desperados Highjump.

  To bude nářez! I letos se v termínu od 4. do 5. srpna uskuteční cliffdivingové závody Desperados Highjump. Osmnáctý ročník letní akce opět navštíví jedni z předních světových cliffdiverů. Ti se navíc letos poprvé v lomu v Hřiměždicích u Příbrami utkají v závodech z výšky dvaceti metrů, což je na Highjumpu novinka. Nebudou chybět i exhibiční skoky z 30 metrů, ukázky flyboard vícemistra Evropy, koncerty, vystoupení djs a mnoho dalšího. A kterých pět největších borců na letošní Highjump přijede?

 • Andy Hulliger

  Švýcarský borec je na Highjumpu již stálici. Andreas Hulliger patří mezi nejlepší cliffdivery Evropy a má na svém kontě také několik startů ve světové serii. Je několikanásobným vítězem Highjumpu. Minulý rok ale nakonec odjel z lomu poražen, když jej pokořil američan Kyle Mitrione. Hulliger je také pořadatel Evropského šampionátu v cliffdivingu. Na svém repertoáru má ty nejtěžší skoky, které předvádí pouze elita.

  Andy HulligerAndy Hulliger

 • Aidan Heslop

  Je zajímavé, že jednomu z největších zabijáků celého Highjumpu je teprve patnáct let. Brit Aidan Heslop patří mezi největší naděje budoucnosti cliffidivingu. Již nyní pro něj není problém vrhnout se z výšky 25 metrů a při tom zařazovat skoky s nejvyšším koeficientem. Pokud chcete vidět skokana, který ještě rozhodně neřekl poslední slovo, a o kterém ještě uslyšíte, přijeďte se na Aidana kouknout.

  Aidan HeslopAidan Heslop

 • Jan Wermelinger

  Devatenáctiletý reprezentant švýcarska Jan Wermelinger je velmi ambiciozním skokanem, který letos do Hřiměždic přijede poprvé. Jeho cílem je stabilní účast ve světové cliffdivingové serii. Již nyní patří mezi evropskou špičku a na svém repertoáru má obtížné skoky z výšky větší než dvacet metrů. Jeho cliffdivingový osud předurčila již jeho matka, která jej v jeho čtyřech letech hodila ze skály do vody. Prý je to jejich rodinný zvyk, který pochází Porto Rica, kde má Jan předky.

  Jan Wermelinger (níže letící skokan)Jan Wermelinger (níže letící skokan)

 • Iris Schmidbauer

  Německá skokanka Iris má na svém kontě několik startů ve světové serii Red Bull Cliffdiving. Není pro ní problém skákat z výšek nad dvacet metrů. Díky skákání cestuje po celém světě, když objíždí prestižní závody. Týden před závodem Highjump se zúčastní světového šampionátu v highdivingu, kde bude horkou favoritkou na medaile.

  Iris SchmidbauerIris Schmidbauer

 • Florian Paper Leidmann

  Jedním z vrcholů každého ročníku Highjumpu jsou tako skokanské show takzvaného splashdivingu. Tedy skoků stylových placáků z extrémní výšky. Jedním z nejlepších skokanů tohoto oboru je Florian Leidmann z Německa, který je dokonce držitelem světového rekordu ve skoku zvaném big cat z osmnácti metrů.

  Florian Paper LeidmannFlorian Paper Leidmann

Další články autora
 

Superlife

Běh Kolo Testy Inspirace Akce Superlife Columbia běžecké závody

Superlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem Superlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Superlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem Superlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud