13. srpna 2017 • 16:29

Co dělají hvězdy v létě? Tenis, golf, kolo i nic. A hlavně se nezranit!

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srpen se brzy přehoupne do své druhé poloviny. Mládež zvolna obrací zrak k blížícímu se nástupu do školních lavic, na borce pohybující se v kolektivních sportech pomalu čekají zaměstnavatelé. Individuální příprava končí, je čas se hlásit u týmu, jako každý rok! Jak trávily léto české hvězdy fotbalu a hokeje? Pro Superlife promluvili fotbalový záložník Augsburgu Jan Morávek a dva hokejisté z NHL - Petr Mrázek a Radko Gudas.Trojice úspěšných sportovců dostala jednoduchý dotaz: Jak jste si užili léto a jakým sportům jste se věnovali?

"Strašně rád si zahraju jiné sporty, než je fotbal. Smlouva mi vyloženě nic nezakazuje, v tom mám velké štěstí, jiní spoluhráči to mají jinak. Ale kdybych se třeba zranil při tenise, tak je to samozřejmě problém. To by v klubu určitě moc nadšení nebyli," je si vědom určitých rizik záložník bundesligového Augsburgu Morávek, k jehož velkým koníčkům právě tenis paradoxně patří.

"Jojo, tenis mám hodně rád, přes léto se věnuju právě jemu. Také si rád v klídku na chatě zajezdím na kole, ale jinak se člověk věnuje spíše odpočinku a nicnedělání. Sezona je vždy strašně náročná a je potřeba dobít baterky," rozvinul své myšlenky 27letý středopolař, který vloni odehrál díky zraněnému svalu ve stehnu jen třináct bundesligových zápasů bez vstřeleného gólu.

A jak to u bývalého reprezentanta vypadá v zimě? "Samozřejmě lyže, ale ty jsem malinko omezil po tom, co sem absolvoval operaci kolena," přiznal Morávek, kterému se zranění všeho druhu lepí na paty.

Nový ročník německé nejvyšší soutěže začíná za týden, tak snad se tělo umoudří. Držíme palce!

"Léto? Je to dřina. V Praze mám u sebe kondičního trenéra z Ostravy, takže trénujeme od pondělí do pátku, hlavně v posilovně, nebo chodíme běhat. A dva týdny už také chodíme na led, spolu s Tomášem Hertlem jsem domluvení se Slavií a bruslíme v Edenu," prozradil brankář Detroitu Petr Mrázek.

Na ledové ploše už se prohání i Radko Gudas, brusič obranných řad Philadelphie. "Na Kladně jsem na ledě od devíti do dvou, trénujeme společně s Tomášem Plekancem a občas dojde i Jarda Jágr. Jinak si ještě jezdím do Prahy zacvičit," dodal 27letý vítěz Calder Cupu z roku 2012 se Syracuse Crunch, farmou Tampy.

A co další sporty, zbývá na ně ještě čas? "Jasně, zahraju si také rád fotbal, občas chodím s klukama z týmu osobností Real Top Praha, nebo si se svým kamarádem a squashistou Honzou Koukalem dáme golf, chodí s námi i Andrej Nestrašil," řekl Mrázek.

"Nejvíc asi jezdím na kole, snažím se hrát i tenis. Záleží, jak mi zbude čas, většinou ten sport je jen běhání nebo posilování," pokračoval v povídání s úsměvem Gudas, který má velmi blízko i k v současné době velmi populárnímu florbalu. Na konci července zajel Gudas za dětmi na florbalový Rookie Camp, kde si s omladinou i zahrál.

"Já mám florbal hodně rád, když jsem byl na škole, dokonce jsme se dostali až na mistrovství republiky, takže k němu mám hodně blízko. I mám dost kamarádů tady odsud, kteří to se mnou hráli a ve florbale to dotáhli docela vysoko.“

720p 360p
Rookie camp posedmé! Nechyběli Gudas a Mrázek

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze