5. září 2017 • 14:44

Triatlonová pecka v Karlových Varech. Frintová má stříbro ze Světového poháru

Autor:
Na Světovém poháru v Karlových Varech triumfovali Australanka Backhousová a Nor Iden. Vendula Frintová bere stříbro!
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karlovy Vary o víkendu vůbec poprvé přivítaly závod ITU Světového poháru v triatlonu. Z českých závodníků byli nejlepší stříbrná Vendula Frintová a Jan Čelůstka, který skončil na 18. místě.Nejprve se na trať o olympijských distancích 1,5 km plavání – 40 km cyklistiky – 10 km běhu vydaly v neděli 3. září ženy. Po plavecké části se v čele usadilo australsko-americké duo Gillian Backhousová a Summer Cooková. Na náročné cyklistické trati se sedmi výjezdy na Zámecký vrch v lázeňském centru své cyklistické kvality potvrdila Gillian Backhousová, která udávala tempo celému pelotonu po celých sedm okruhů.

Ve skupině pronásledovatelek však aktivně pracovala Vendula Frintová. Ta pak v běžecké části ještě vystupňovala svoje úsilí a stahovala v každém kole náskok Australanky, kterou nakonec dokázala porazit o 1 minutu a 15 vteřin.

Gillian Backhousová své vedení uhájila a stala se první vítězkou Světového poháru na půdě největšího českého lázeňského města před Frintovou a Cookovou.

„Děkuji za skvělou atmosféru všem fanouškům. Závod zde je vždycky těžký a vaše podpora mě hnala vpřed,“ usmívala se v cíli Vendula Frintová.

Při závodě mužů se nejprve v čele držel Slovák Richard Varga, který v cyklistické části spolupracoval s dalšími čtyřmi závodníky - Schomburgem, Furuyaou, Fabianem a Reidem. Společně pak opouštěli také druhé depo.

Běžecké okruhy v nádherné kulise českých lázní ukázaly, že silní běžci mohou zamíchat konečným pořadím. Fantastickým běžeckým výkonem se do čela závodu propracoval 21letý Nor Gustav Iden, který si z Karlových Varů odváží zlatou medaili. Druhé místo vybojoval Ital Alessandro Fabian a třetí příčku obsadil Novozélanďan Tayler Reid, který se v závěrečných běžeckých okruzích dokázal odpoutat od slovenského reprezentanta Richarda Vargy.

Z českých reprezentantů si nejlépe vedl Jan Čelůstka, který obsadil 18. místo. Přemysl Švarc doběhl na 30. příčce, František Linduška bere 33. místo a Jan Volár 39.místo.

Světový pohár v triatlonu:

Ženy: 1. Gillian Backhousová (Austrálie), 2. Vendula Frintová (Česká republika), Summer Cooková (USA)
Muži: 1. Gustav Iden (Norsko), 2. Alessandro Fabian (Itálie), 3. Tayler Reid (Nový Zéland)

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze