5. září 2017 • 14:44

Triatlonová pecka v Karlových Varech. Frintová má stříbro ze Světového poháru

Autor:
Na Světovém poháru v Karlových Varech triumfovali Australanka Backhousová a Nor Iden. Vendula Frintová bere stříbro!
TOP VIDEA
Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karlovy Vary o víkendu vůbec poprvé přivítaly závod ITU Světového poháru v triatlonu. Z českých závodníků byli nejlepší stříbrná Vendula Frintová a Jan Čelůstka, který skončil na 18. místě.Nejprve se na trať o olympijských distancích 1,5 km plavání – 40 km cyklistiky – 10 km běhu vydaly v neděli 3. září ženy. Po plavecké části se v čele usadilo australsko-americké duo Gillian Backhousová a Summer Cooková. Na náročné cyklistické trati se sedmi výjezdy na Zámecký vrch v lázeňském centru své cyklistické kvality potvrdila Gillian Backhousová, která udávala tempo celému pelotonu po celých sedm okruhů.

Ve skupině pronásledovatelek však aktivně pracovala Vendula Frintová. Ta pak v běžecké části ještě vystupňovala svoje úsilí a stahovala v každém kole náskok Australanky, kterou nakonec dokázala porazit o 1 minutu a 15 vteřin.

Gillian Backhousová své vedení uhájila a stala se první vítězkou Světového poháru na půdě největšího českého lázeňského města před Frintovou a Cookovou.

„Děkuji za skvělou atmosféru všem fanouškům. Závod zde je vždycky těžký a vaše podpora mě hnala vpřed,“ usmívala se v cíli Vendula Frintová.

Při závodě mužů se nejprve v čele držel Slovák Richard Varga, který v cyklistické části spolupracoval s dalšími čtyřmi závodníky - Schomburgem, Furuyaou, Fabianem a Reidem. Společně pak opouštěli také druhé depo.

Běžecké okruhy v nádherné kulise českých lázní ukázaly, že silní běžci mohou zamíchat konečným pořadím. Fantastickým běžeckým výkonem se do čela závodu propracoval 21letý Nor Gustav Iden, který si z Karlových Varů odváží zlatou medaili. Druhé místo vybojoval Ital Alessandro Fabian a třetí příčku obsadil Novozélanďan Tayler Reid, který se v závěrečných běžeckých okruzích dokázal odpoutat od slovenského reprezentanta Richarda Vargy.

Z českých reprezentantů si nejlépe vedl Jan Čelůstka, který obsadil 18. místo. Přemysl Švarc doběhl na 30. příčce, František Linduška bere 33. místo a Jan Volár 39.místo.

Světový pohár v triatlonu:

Ženy: 1. Gillian Backhousová (Austrálie), 2. Vendula Frintová (Česká republika), Summer Cooková (USA)
Muži: 1. Gustav Iden (Norsko), 2. Alessandro Fabian (Itálie), 3. Tayler Reid (Nový Zéland)

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze