Květoslav Šimek
3. prosince 2017 • 12:56

Taxis? Pohoda. Pro žokeje bylo peklo tahání pneumatik Vodním příkopem

TOP VIDEA
Ronaldo na MS řádí jako zamlada. Co stojí za jeho skvělou formou? Ronaldo na MS řádí jako zamlada. Co stojí za jeho skvělou formou?
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle zničení do cíle na pardubickém závodišti ještě nedorazili. Žokejové Jan Kratochvíl, Marcel Novák, Sertaš Ferhanov a Patrick Boekhout absolvovali extrémní závod Taxis Gladiator Race. Na 6,9 kilometrů dlouhé trati skákali poprvé bez koně přes Velký Taxis, ručkovali po visutých překážkách, plazili se bahnitou oranicí nebo tahali pneumatiky po pás v ledové vodě Vodního příkopu. Stejnou trať mezi ženami absolvovala i dostihová trenérka Helena Blažková a v cíli byla dokonce o sedm minut dřív než žokejský tým.„Přežili jsme!“ vydechovali vyčerpaní žokejové v cíli. „Náročný závod. Řekneš si, že sedm kilometrů zas taková štreka není, ale když se do toho přidají překážky, tak toho má v cíli každý dost,“ hlásil Jan Kratochvíl, vítěz letošní Velké pardubické.

V sedle hnědáka No Time To Lose se sice do cíle také dostal notně zabahněný, ale srovnávat se prý vůbec nedá. Zatímco v říjnu dostih zvládnul Kratochvíl za necelých deset minut, tentokrát s kolegy bojoval v mrazu takřka hodinu (59 minut a 49 sekund).

Vzájemná pomoc přišla vhod

Kratochvíl, Novák, Ferhanov a Boekhout absolvovali celý závod společně jako tým. Ze startovních boxů vyběhli stylově - Novák nesl na ramenou Kratochvíla, Ferhanov pro změnu Boekhouta.

„Celý závod je silový, držet tempo a do toho ještě zvládat překážky je fyzicky náročné, hlavně ty gladiátorské, ty byly opravdu zážitek,“ líčí Kratochvíl. „Snažili jsme si pomáhat, podporovali se při krizích, zvládli jsme to. Jsem strašně rád, že jsme dokončili, užili jsme si to.“

Další z obtížných překážek na trati

Do cíle se úspěšně dostala i dostihová trenérka Helena Blažková. Trasu zvládla v čase 52:23 minut a ve své kategorii vybojovala parádní šesté místo. Šestí byli v týmové soutěži i žokejové.

Nejlepším družstvem byl 43. Výsadkový prapor Chrudim (Chmelař, Pajer, Hynek, Jiskra), v cíli byl za 43 minut a 24 vteřin. Soutěž mužů vyhrál Tomáš Tvrdík (33:25), mezi ženami byla nejlepší Anna Pavelková (47:01). Celkově třináctý skončil parkúrový jezdec Jakub Ludvík z Velké Polomi (41:05).

Témata:  sport, dostihy, Kratochvíl
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze