10. prosince 2017 • 21:00

Dostihová trať láká. Gladiator Race v Pardubicích zaběhlo přes 2 tisíce lidí

Autor:
TOP VIDEA
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester 15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skok přes Taxis nebo vodní příkopy v kombinaci s gladiátorskými překážkami nabídly atraktivní průběh závodu. I díky tomu Gladiator Race přilákal i přes mrazivé počasí více než dva tisíce závodníků včetně dětí. Nechyběly ani tuzemské a zahraniční špičky, absolutním vítězem se pak stal Tomáš Tvrdík, který trať dlouhou 6,9 kilometrů s téměř 40 překážkami zdolal za 33 minut a 25 vteřin.A právě Tomáš Tvrdík byl také absolutním vítězem Taxis Gladiator Race, když trať dlouhou 6 900 metrů s téměř 40 překážkami dokončil v čase 0:33:25.

Vítěz závodu Tomáš Tvrdík nenašel mezi více než 1400 startujícími ve všech kategoriích přemožitele. „Byl to těžký závod, pocitově hodně dlouhý. Ale to bylo dáno tempem, které jsme nasadili a které pak musíte držet. Trať je poměrně měkká, což člověka zpomalí. Ale Taxis byl super – byl to krásný let s měkkým dopadem,“ komentoval závod po doběhu do cíle Tomáš Tvrdík.

Kromě jednotlivců na trať vybíhali závodníci také v kategoriích MIX, tedy smíšených párů, a také čtyřčlenné týmy. Těch bylo téměř 60 a triumfovali mezi nimi vojáci 43. výsadkového praporu v Chrudimi. Neztratil se ani tým Dostihového spolku složený z dostihových hvězd v čele s vítězem letošní Velké pardubické. Kvartet Jan Kratochvíl, Marcel Novák, Sertash Ferhanov a Patrick Boekhout trať dokončili na šestém místě! „Bylo to těžké. Tenhle závod je silově i fyzicky náročný, ale užili jsme si to a jsem rád, že jsme závod dokončili. A ještě v docela dobrém čase. Překážky z kurzu Velké pardubické byly spíše oddychové, ale ty gladiátorské byly náročné a měli jsme kolikrát co dělat, abychom je zvládli,“ přiznal žokej Jan Kratochvíl, který teď může srovnávat skok přes Taxis v sedle koně a „po svých“. „Taxis má obrovské jméno. Každý se těšil na to skočit si ji po svých. Je to určitě zážitek a mně se to daří i na tom koni.“ Na šestém místě závod dokončila ve své kategorii žen do 40 let také trenérka Helena Blažková.

Hlavnímu sobotnímu závodu Taxis Gladiator Race předcházel také závod pro děti a noční závod, do kterého odstartovalo 380 běžců včetně smíšených dvojic. Pro ně byla připravena trať dlouhá tři a půl kilometru s patnácti překážkami. Absolutně nejlepšího času dosáhl elitní běžec z Maďarska Adam Toth, který trať osvícenou pouze vlastní čelovkou zvládl za 19 minut. Dětský závod na jeden kilometr se sedmi překážkami vyzkoušelo 250 dětí ve věku od 4 do 12 let.

„První noční závod na pardubickém závodišti, Taxis na vlastní kůži a taky nejvíc překážek na trati dlouhé sedm kilometrů v historii Gladiator Race nebo start z dostihových boxů, to jsou některé z důvodů, proč si nenechat ujít Taxis Gladiator Race. Nabídli jsme pravděpodobně nejzajímavější trať s maximální interakcí s ostatními závodníky a s nejvíce křížením na trati. Rodí se nová legenda,“ shrnul některá „NEJ“ pardubického Taxis Gladiator Race ředitel závodu Pavel Cibulka.

„Jsme rádi, že se tento závod u nás uskutečnil a že byl tak úspěšný. Už při svém nástupu na pozici ředitele jsem avizoval, že bych chtěl podobný závod na našem závodišti uskutečnit a to se díky vynikající spolupráci se společností Sportvisio i podařilo. Věřím, že jsme založili novou a dlouholetou tradici, která bude k závodišti neodmyslitelně patřit,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Gladiator Race na dostihové dráze v Pardubicích přilákal přes 2000 závodníků
Gladiator Race na dostihové dráze v Pardubicích přilákal přes 2000 závodníků

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze