14. února 2018 • 06:46

Jizerská padesátka je tu. Účastni se výzvy patronky Zuzany Kocumové

Autor:
TOP VIDEA
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seriál dálkových běhů pokračuje o tomto víkendu Jizerskou padesátkou. Aplikace Superlife si pro své uživatele připravila další výzvu, její patronkou bude bývalá elitní běžkyně na lyžích a mistryně Evropy a vicemistryně světa ze Spartan Race z letošní sezony Zuzana Kocumová. Ta se na start v Bedřichově připravovala na legendární Marcialonze.„Je to krásný závod. Pro mě to byla navíc úplně nová výzva, protože jsem ji jela jako první závod v životě na holých, nenamazaných lyžích, pouze soupaž. Pro mnohé už věc normální, ale pro mě do té doby strašák," smála se Kocumová, která skončila v Itálii čtrnáctá.

O co půjde ve výzvě Superlife? Zajeďte Jizerskou padesátku do 1,5 násobku času Kocumové. Z prvních deseti žen a mužů budou po skončení závodu vylosováni výherci, kteří získají cenu od značky funkčního a sportovního oblečení Craft.

Pokud by 38letá rodačka z Liberce a účastnice olympijských her v Naganu, která se Jizerské padesátky účastní pravidelně a celkem už pošesnácté (v roce 2008 skončila čtvrtá, v roce 2009 třetí, v roce 2012 třináctá) nedojela do cíle, bere se jako výchozí její čas z loňského roku 2:34:57.

„Cílem je umístění do 15. místa, kdyby vyšla první desítka, bylo by to skvělé,“ zasnila se patronka aplikace Superlife.

A jak to v Bedřichověa jeho blízkém okolí bude o víkendu vypadat? Všech závodů Jizerské 50 se zúčastní kolem 7000 sportovců. Ze zahraničí přijede z 27 států nejvíce Němců, Švédů, Norů a Finů.

V minulosti se závod několikrát nekonal kvůli nedostatku sněhu, letos nic takového nehrozí. "Trať je v dobrém stavu. Na nejkritičtější místa jako je Krásná Máří jsme sníh doházeli ručně," uvedla ředitelka Jizerské o.p.s Radka Davidová.

Výhru mezi ženami bude obhajovat Kateřina Smutná. Loni zvítězila v dresu norského týmu, letos nosí barvy uskupení Lukáše Bauera. "Nemůžeme mít nižší cíl než to zopakovat. Obecně bych si přál, aby forma našich běžců vygradovala, protože padesátka je pro nás šance se ukázat divákům i partnerům," řekl Bauer.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze