14. února 2018 • 06:46

Jizerská padesátka je tu. Účastni se výzvy patronky Zuzany Kocumové

Autor:
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seriál dálkových běhů pokračuje o tomto víkendu Jizerskou padesátkou. Aplikace Superlife si pro své uživatele připravila další výzvu, její patronkou bude bývalá elitní běžkyně na lyžích a mistryně Evropy a vicemistryně světa ze Spartan Race z letošní sezony Zuzana Kocumová. Ta se na start v Bedřichově připravovala na legendární Marcialonze.„Je to krásný závod. Pro mě to byla navíc úplně nová výzva, protože jsem ji jela jako první závod v životě na holých, nenamazaných lyžích, pouze soupaž. Pro mnohé už věc normální, ale pro mě do té doby strašák," smála se Kocumová, která skončila v Itálii čtrnáctá.

O co půjde ve výzvě Superlife? Zajeďte Jizerskou padesátku do 1,5 násobku času Kocumové. Z prvních deseti žen a mužů budou po skončení závodu vylosováni výherci, kteří získají cenu od značky funkčního a sportovního oblečení Craft.

Pokud by 38letá rodačka z Liberce a účastnice olympijských her v Naganu, která se Jizerské padesátky účastní pravidelně a celkem už pošesnácté (v roce 2008 skončila čtvrtá, v roce 2009 třetí, v roce 2012 třináctá) nedojela do cíle, bere se jako výchozí její čas z loňského roku 2:34:57.

„Cílem je umístění do 15. místa, kdyby vyšla první desítka, bylo by to skvělé,“ zasnila se patronka aplikace Superlife.

A jak to v Bedřichověa jeho blízkém okolí bude o víkendu vypadat? Všech závodů Jizerské 50 se zúčastní kolem 7000 sportovců. Ze zahraničí přijede z 27 států nejvíce Němců, Švédů, Norů a Finů.

V minulosti se závod několikrát nekonal kvůli nedostatku sněhu, letos nic takového nehrozí. "Trať je v dobrém stavu. Na nejkritičtější místa jako je Krásná Máří jsme sníh doházeli ručně," uvedla ředitelka Jizerské o.p.s Radka Davidová.

Výhru mezi ženami bude obhajovat Kateřina Smutná. Loni zvítězila v dresu norského týmu, letos nosí barvy uskupení Lukáše Bauera. "Nemůžeme mít nižší cíl než to zopakovat. Obecně bych si přál, aby forma našich běžců vygradovala, protože padesátka je pro nás šance se ukázat divákům i partnerům," řekl Bauer.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze