15. února 2018 • 11:50

Pevnost Josefov Gladiátorům sluší. Vyhrála Kocumová a Tvrdík

Autor:
Gladiator Race v Josefově
TOP VIDEA
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závody Gladiator Race se po celé České republice konají v různých lokalitách už od roku 2014, ale je jedno místo které je opravdu specifické. Pevnostní město Josefov dne 9.-10.2.2018 již druhý rok po sobě hostil zimní INOV-8 Winter Gladiator Race. Pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr.Jiřího Štěpána, Ph.D., a starosty města Jaroměř Ing. Jiřího Klepsy. To, že je toto místo opravdu jedinečné potvrzuje obrovský zájem účastníků nejen z Česka ale i z Polska, Slovenska nebo Německa.V pátek více než 250 závodníků pokořilo 4 km trať historicky prvního nočního zimního závodu v ČR, Winter Night Gladiator Race, s více než 15 překážkami. Unikátní atmosféru pevnostního města Josefov ještě umocnily noční scenérie za svitu čelovek. V mužích vyhrál Petr Vinický a nejrychlejší ženou byla Petra Veselá.

Sobota začala závodem Winter Kids Gladiator Race, a pro děti se jednalo o premiérový zimní závod ve dvou kategoriích. Nově pro sezónu 2018 se běhají dvě vzdálenosti 1 km a 7+ překážek pro menší děti a 2 km a 12 překážek pro ty starší. Více než 250 dětí si odneslo atraktivní medaile ve stejném designu jako dospělí, pouze v menší velikosti.

V 10:15 pak vypukl hlavní závod Winter Gladiator Race. Na trati dlouhé téměř 7 km s 27 překážkami se muselo více než 1000 závodníků vypořádat s teplotou pod nulou, průběhem řekou po pás, plazením pod ostnatým drátem do strmého bahnitého svahu, i celou řadou dalších nástrah. Trasa závodu tentokrát vedla zcela novými prostorami pevnosti Josefov, závodníky zavedla do nových částí špitálu i podzemních kasemat, nikdy předtím nevyužitých. Absolutní vítězkou v ženách byla hlavní favoritka závodu ostřílená Zuzana Kocumová a papírové předpoklady potvrdil i Tomáš Tvrdík - celkově nejrychlejší muž.

Komfort diváků i závodníků zajišťoval catering a vytápěný stan, stejně jako zázemí v areálu zděné vytápěné budovy pro převlékárny a registrace. Ve stánku Inov-8 byly k zapůjčení speciální závodní boty Inov-8, ke koupi pak nejnovější modely. Gladiator Race představil novou kolekci merchandisingu, Gatorade se pak v roli partnera postaralo o teplý iontový nápoj na trati i při doběhu v cíli. Další novinkou, kterou si závodníci pochvalovali bylo masírování zdarma emulzemi od firmy ALPA a také zázemí stánku Corny s možností dobití telefonu a teplého čaje zdarma.

V Josefově u Jaroměře zkrátka našel GLADIATOR RACE opravdu domácí prostředí. Pevnost Josefov je bytelný kabát, který takovémuto typu závodu, sedne jako ulitý. Za vstřícný přístup organizátoři děkují především městu Jaroměř, ale závod by nebylo možné realizovat bez pomoci místních sdružení jako např. Městský kulturní spolek (zaměstnanci Bastion 1), Ochránci památek pevnosti Josefov, sbor dobrovolných hasičů Josefov, Sokol Josefov.

 
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze