Autor: iSport.cz
30.7.2018 • 12:18

Hvězda triatlonu uhranula Prahu, vyhrála o šest minut: Vedro bylo úmorné!

0

Pětinásobný španělský mistr světa Javier Gómez ovládl s přehledem čtvrtý ročník pražského mezinárodního závodu v středním triatlonu. Soutěž, která se podruhé uskutečnila jako součást světové série Challenge, vyhrál o více než šest minut před svým krajanem a čerstvým mistrem světa v dlouhém triatlonu Pablem Dapenou.

Třetí skončil obhájce loňského prvenství Pieter Heemeryck z Belgie, závod žen vyhrála jeho krajanka Katrien Verstuyftová.

"Vůbec to nebyl lehký závod. Soupeři byli opravdu silní, obzvlášť na kole, vyčerpávající bylo i velké horko. V běžecké části jsem v sobě našel ještě dost sil a fanoušci mě doslova tlačili k cílové čáře," řekl Gómez, jenž má ve sbírce i stříbrnou medaili z olympijských her v roce 2012 a triumf z loňské série Ironman.

Nejlepší z Čechů Lukáš Kočař dokončil 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km běhu na šestém místě. "Kdyby se nezatáhlo a nezačalo na konci trošku mrholit, tak bych asi nedoběhl, takže tohle mě zachránilo. Šesté místo je v této konkurenci určitě úspěch a čas pod čtyři hodiny je opravdu kvalitní," pochvaloval si Kočař, jenž za vítězem zaostal o 15 minut.

V ženské kategorii doběhla na sedmém místě za vítěznou Verstuyftovou Simona Křivánková s odstupem necelých pěti minut. "Samozřejmě jsem šťastná, že jsem nejlepší z českých závodnic. Upřímně jsem překvapená, že jsem doběhla sedmá a že páté místo bylo takový kousek," řekla Křivánková.

Závod ve středním triatlonu Challenge Prague (1,9 km plavání, 90 km cyklistika, 21 km běh):

Muži:

1. Gómez 3:44:40,7, 2. Dapena (oba Šp.) -6:13,0, 3. Heemeryck (Belg.) -7:14,2, ...6. Kočař -15:09,7, 8. Soukup -18:54,7, 11. Renc -21:52,2, 12. Petrásek 24:03,2, 18. Sumbal -33:01,7, 23. Vabroušek (všichni ČR) -36:57,2.

Ženy:

1. Verstuyftová (Belg.) 4:21:30,5, 2. Jahnová (Kan.) -32,7, 3. Siddallová (Brit.) -51,2, ...7. Křivánková -4:49,5, 11. Kotopulu -20:37,7, 14. Joglová -24:46,1, 18. Veselá -28:17,6, 19. Králová (všechny ČR) -29:20,5.