25. března 2010 • 15:31

Berdych se Štěpánkem si zahrají Světový pohár

Autor:
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych (vpravo) během čtyřhry v Davis Cupu.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté se po roční pauze znovu představí na Světovém poháru týmů v Düsseldorfu. Národní barvy budou podle dnešní informace agentury SID hájit oba nejlepší čeští hráči současnosti Radek Štěpánek a Tomáš Berdych.


REKLAMA
digi tv

Pro ně to bude zároveň příprava na červencový souboj s Chile ve čtvrtfinále Davisova poháru.

Berdych (20. hráč světa) ve spolupráci se Štěpánkem (18.) v minulém roce dotáhli českou reprezentaci do finále Davisova poháru a nyní si spolu poprvé zahrají i na týmovém mistrovství světa. To se uskuteční od 16. do 22. května.

Zatímco Štěpánek turnaj družstev na antuce v Düsseldorfu v posledních letech vynechával, pro Berdycha půjde již o čtvrtou účast během posledních pěti let. V roce 2007 dokonce s Martinem Dammem a Janem Hájkem postoupil do finále, v němž Češi podlehli Argentině.

Také Štěpánek má na kontě finálovou účast, ovšem již z roku 2003. V Düsseldorfu se představil i o rok později, od té doby však chyběl.

Pro české tenisty půjde také o dobrou přípravu na daviscupový souboj s Chile, který se v červenci v Jižní Americe odehraje rovněž na antuce.

Vedle Čechů se SP zúčastní také domácí Německo, které bude spoléhat na Philippa Kohlschreibera a Andrease Becka. Američany budou zastupovat Sam Querrey, John Isner a specialisté na čtyřhru dvojčata Bob a Mike Bryanovi.

Dalších pět účastníků bude oznámeno v příštích dnech a následně rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin, jejichž vítězové se utkají ve finále.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze