Fanoušci tenistům věří. Za úspěch dám soudek rumu, říká pirát | iSport.cz
30. října 2012 • 17:20

Fanoušci tenistům věří. Za úspěch dám soudek rumu, říká pirát

Autor: frc
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Pražská O2 Aréna se naladila na tenisovou notu. Pondělní exhibice ruské divy Marie Šarapovové proti Petře Kvitové a Lucii Šafářové zahájila tři týdny, během nichž se české týmy postupně pokusí na stejném místě vybojovat poháry ve Fed Cupu a Davis Cupu. Podívejte se, jak jim ve videoanketě deníku Sport a serveru iSport.cz věří fanoušci.Svátek se blíží. Týmy kolem Petry Kvitové a Tomáše Berdycha si v Praze odbytou poslední vrchol náročné sezony. Jejich vystoupení ve Fed Cupu proti Srbsku (3. a 4. listopadu) a Davis Cupu se Španělskem (16.-18. listopadu) napjatě vyhlíží všichni domácí fanoušci. Pokud tenisté uspějí, stanou se po USA a Austrálii teprve třetí zemí, která obě trofeje vybojovala v jednom roce.

Deset tisíc netrpělivých diváků se proto přišlo naladit do O2 Arény už v pondělí na exhibici světové dvojky Marie Šarapovové. Ta si poradila s nemocnou Kvitovou v poměru 6:1 a následně vyhrála 7:6 i ve druhé sadě proti Lucii Šafářové.

Nechyběl ani přátelský polibekNechyběl ani přátelský polibekFoto Jaroslav Legner (Sport)

I přesto zůstala většina příznivců, jež oslovil deník Sport, pozitivně naladěná. Obvykle je neznejistil ani hodně vlažný výkon ženské jedničky a fakt, že se svěřenka kouče Davida Kotyzy ještě nedala dohromady ze zánětu nosohltanu.

„Možná Petra takhle odehrála exhibici schválně, aby ji Srbky podcenily,“ tipla si jedna z divaček, jež si víkendové boje nenechá ujít.

„Víc věřím holkám, kluci to budou mít hodně těžké. Úspěch bychom určitě pořádně oslavili. Když vyhrajeme oba dva poháry, dám na to soudek rumu,“ dodal fanda převlečený do kostýmu piráta propagujícího známou značku alkoholu.

Optimismus většinou převládal i díky výhodě domácího prostředí. V tu dobu však ještě nikdo netušil o problémech Radka Štěpánka, jenž se kvůli zranění pravého kolena odhlásil z turnaje v Paříži a není jasné, v jakém stavu do finále nastoupí. Jisté je ale to, že české tenisty bude hnát v každém případě plná hala.

České fedcupové reprezentantky dostaly před sobotním finále se Srbskem šperky
České fedcupové reprezentantky dostaly před sobotním finále se Srbskem šperky

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud