Kamarádky, nebo rozhádané hvězdy? Srbky může rozhodit nenávist | iSport.cz
Jonáš Bartoš
31. října 2012 • 13:53

Kamarádky, nebo rozhádané hvězdy? Srbky může rozhodit nenávist

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ana Ivanovičová, Jelena Jankovičová. Srbské tenistky, které v dvouhrách finále Fed Cupu vyzvou české hráčky. Náladu v táboře hostujícího týmu by mohla narušit jejich vzájemná nevraživost. Obě se tváří jako týmové hráčky, které spolu nemají nejmenší problém. Ve skutečnosti ale úplné kamarádky nejsou...Soupeřky Kvitové a spol. vzájemnou nevraživost před víkendovým finále Fed Cupu vyvracejí. Oficiálně tvrdí, že v týmu vládne naprostá pohoda.

„Myslím, že jsme se daly opravdu dohromady. Tento týden je velice příjemný, užily jsme si spousty legrace. Když to v týmu funguje, dává vám to hodně energie,“ říká Ivanovičová.


Realita však může být jiná. Obě srbské singlistky a někdejší světové jedničky platí za velké individuality, které se starají především o vlastní úspěch. Přitom týmová chemie je v soutěži, jakou je Fed Cup, obzvlášť důležitá. Zvlášť v ženském kolektivu, který bývá na vnitřní atmosféru citlivý.

„Péťa říkala, že se nemají moc rády. To není úplně ideální. Je lepší vědět, že holky jdou dohromady za vítězstvím, než když tam budou dvě a každá se bude chtít předvést za sebe. To nám určitě pomůže,“ říká Klára Zakopalová, pátá členka českého týmu.

Podle ní spolu příliš nekomunikují během roku na turnajích. „Moc jsem je neviděla se spolu bavit, abych řekla pravdu,“ přitakává Zakopalová.


V českém táboře naopak vládne báječná atmosféra. Nebýt otazníků kolem zdravotního stavu Petry Kvitové, tým by šel do víkendové obhajoby Fed Cupu v ideálním rozpoložení. „Vždycky jsem ráda hrála Fed Cup, týmový duch mě hrozně baví. Hrozně si to užívám,“ přiznává Zakopalová.

Dobrou zprávou je i lepšící se stav české jedničky. Kvitová dorazila do O2 Areny ve středu v poledne. Vynechala dopolední trénink, odpoledne se po dohodě s kapitánem rozhodne, zda už zkusí vzít raketu do ruky.


Česká tenistka bude pomalu zvyšovat zátěž, veškerou energii směřuje k sobotnímu startu finále. „Zase se cítím lépe než včera, když to půjde takhle, bude to ideální,“ pochvalovala si Kvitová na středeční tiskové konferenci.

České tenistky tvoří výbornou partu
České tenistky tvoří výbornou partu

Témata:  sport, tenis, Fed Cup, srbsko
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud