Kvitová zvládla utajený trénink, nemoc ustupuje. Na řadě je los | iSport.cz
2. listopadu 2012 • 04:00

Kvitová zvládla utajený trénink, nemoc ustupuje. Na řadě je los

Autor: ČTK , iSport.cz
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO Z TRÉNINKU | Nastoupí? Nenastoupí? Celý týden před finále Fed Cupu se Srbskem provází českou výpravu jediná, zásadní otázka. Půjde na kurt Petra Kvitová? O jejím startu napoví už dnešní losování od 12:00, kde bude určeno pořadí sobotních dvouher.Osmá hráčka světa doléčuje zánět nosohltanu, kvůli kterému minulý týden odstoupila z Turnaje mistryň. Při pondělní exhibici s Ruskou Marií Šarapovovou byla na dvorci jen půl hodiny, ve středu jen krátce. Absolvovala první ostrý trénink s Klárou Zakopalovou.

"V pátek je los a v sobotu to vypukne a já doufám, že jsem připravena. Ráda bych napsala, že jsem měla ideální přípravu, ale není to pravda. Kvůli nemoci je to souboj s časem, abych byla fit. Cítím se ale lépe každý den, jsem pozitivní, takže tam určitě nechám sto procent, protože tohle je poslední událost sezony a já chci uspět," napsala Kvitová v dnešním blogu pro britský internetový portál Daily Online.

Čtvrteční trénink měla zpestřen Andrea Hlaváčková díky televizi. Pár výměn odehrála s kamerou na hlavě a na hrudi. "To bylo vtipné," usmívala se třetí deblistka světa. Sportování s kamerou pro ni ale nebylo ničím novým. "Používáme kameru na dovolené na surfing nebo jsem ji měla při skoku z letadla," prozradila.

Na tenisovém kurtu na sobě ale měla kameru poprvé. "Je to zajímavý, ale hrát se s tím nedá," řekla. Horší to prý bylo s přístrojem upevněným na břiše, a tp hlavně kvůli obouručnému bekhendu. "Aspoň vím, že nemůžu přibrat," smála se.

České tenistky trénují v pražské O2 Areně před finálovým duelem se Srbskem

Během tréninku David Kotyza občas Lucii Hradecké i Hlaváčkové připomínal technické chyby při úderech. Nešlo ale o zásadní zásahy do úderů. "Jsou to nuance, s kterými se potýkají během roku, a v určitý moment na to nemusí myslet. Jsem tady od toho, abych jim to připomenul, aby se rychleji srovnaly," řekl Kotyza.

Dvojka do dvouher Lucie Šafářová se nejdříve rozpinkala proti Kláře Zakopalové s Hradeckou a pak s druhou jmenovanou zkusila tréninkový set. Hradecká poté zůstala na kurtu a zkoušela z nahrávek trenérů vítězné míče po lajnách. "Uličky jsem trefovala," komentovala fakt, že míčky posílala mezi čáry pro dvouhru a čtyřhru.

V pátek mají oba týmy na programu další trénink a v poledne se na Staroměstské radnici uskuteční los, který určí pořadí sobotních dvouher. Jeho průběh budete moct sledovat na iSport.cz ONLINE.

Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Klára Zakopalová pózují v šatech, ve kterých půjdou na slavnostní banket po finále Fed Cupu
Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Klára Zakopalová pózují v šatech, ve kterých půjdou na slavnostní banket po finále Fed Cupu

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud