27. října 2015 • 11:39

Hlasujte pro Kvitovou a Šafářovou! Srdce Fed Cupu můžou vyhrát dvě Češky

Autor:
České tenistka Lucie Šafářová a Petra Kvitová
TOP VIDEA
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester 15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrchol ženské tenisové sezony v Česku se kvapem blíží. O víkendu 14. - 15. listopadu v pražské O2 Areně vypukne finálová bitva Fed Cupu mezi Českem a Ruskem. Mezinárodní tenisová federace (ITF) zveřejnila jména čtyř hráček, které se dostaly do finální nominace na cenu Srdce Fed Cupu. Mezi tenistkami, které měly podle poroty v letošním ročníku největší podíl na úspěchu své země, jsou i Petra Kvitová a Lucie Šafářová.


REKLAMA
digi tv

Vedle českých tenistek se do závěrečné čtyřky dostaly i Anastasija Pavljučenkovová a Jelena Vesninová z Ruska. Vítěze oznámí ITF právě během blížícího se finále Fed Cupu v Praze. Ten dostane prémii 10 000 dolarů, která půjde na tenistkou vybrané charitativní účely.

O celkovém vítězi už ale nerozhoduje odborná porota, nýbrž sami fanoušci. Na stránkách ITF běží v období 26. - 29. října hlasování, kde lze vybrat svou oblíbenou hráčku a poslat jí hlas.

"Cena Srdce Fed Cupu je určená tenistce, která pro svou zemi odehrála mimořádné zápasy v celé soutěži," vysvětlil prezident ITF David Haggerty. Porota, která vybrala finálovou čtyřku, u hráček zohledňovala i jejich chování mimo kurt, styl reprezentování ve Fed Cupu a celkový přínos pro tenis.

Pro české tenistky můžete hlasovat ZDE

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze