9. listopadu 2015 • 13:00

Madonna odjela, nastoupily vrtačky. Jak roste kurt pro finále Fed Cupu

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za rozbřesku opustilo třiatřicet kamionů produkce popové zpěvačky Madonny pražskou O2 arenu a v zápětí se do útrob haly začal stěhovat tenisový kurt pro finále Fed Cupu. Na jeho montáži se začalo pracovat v šest hodin, aby od úterý mohly české i ruské tenistky trénovat a připravovat se na víkendové boje.


REKLAMA
digi tv

Zelený povrch Novacrylic Ultracushion se jako skládačka montuje z 1200 desek. Běžně mají pořadatelé na položení a natření kurtu okolo dvou dnů, nyní kvůli nabitému programu v hale jen čtyřiadvacet hodin. Nejdříve dělníci položili dřevotřískové desky a po desáté hodině se už na zemi objevila první lajna.

"Máme daleko méně času, je to náročnější, aby se to udělalo a splňovalo to všechny regule, ale uděláme vše, aby to bylo včas, a těšíme se, že trofej znovu získáme," řekl Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní, která organizačně a marketingově zajišťuje české týmy ve Fed Cupu a Davis Cupu.

V O2 Areně vzniká kurt pro finále Fed Cupu, tvoří ho 1200 desek
V O2 Areně vzniká kurt pro finále Fed Cupu, tvoří ho 1200 desek

Kurt, tribuny a zázemí se snaží dát vzhledem ke zrychlenému režimu do kupy více lidí než jindy. "Je jich víc, tak o třicet až čtyřicet, celkem to bude okolo osmdesáti devadesáti lidí," prozradil Šafařík shodou okolností v momentu, kdy na plochu vpochodovala parta mužů, kteří se vmžiku zapojili do práce.

Rychlému průběhu sestavování dvorce pomohlo, že si organizátoři halu vyměřili už minulý týden. Proto teď hned od rána mohli začít s pokládkou. "Je to o přípravě, a když to uděláte dobře, jde to pak o to snadněji," konstatoval Šafařík.

ČEŠKY SE PŘIPRAVUJÍ NA FEDCUPOVÉ FINÁLE

Český dvorec je do jisté míry unikát. Na Davis Cup a Fed Cup se používá už podvanácté. "Desky vždy pečlivě ukládáme a znovu montujeme," řekl Šafařík. "Nikdo to neumí jako my a všichni se diví, že to jsme schopni tak rychle udělat."

Po položení dvorce přijde na řadu finální nátěr, který může ovlivnit rychlost povrchu. Na tom se dohodne český kapitán Petr Pála s odpovědnou firmou. Rychlost musí vyhovovat pravidlům ITF a v minulosti už byla několikrát na hraně.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze