Jan Jaroch
14. listopadu 2015 • 04:40

Pozor, Rusky nejsou jen hvězdná Maria! Soupeřka Kvitové má TOP formu

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

FINÁLE FED CUPU ONLINE 14.00 | České tenistky dnes zaútočí na čtvrtý fedcupový titul za pět let. Domácímu výběru vyšlo přání, aby celé finále s Ruskem otevírala Petra Kvitová. Její první bod je stěžejní pro vítězné plány i následnou pohodu Karolíny Plíškové, která vyzve hvězdnou Marii Šarapovovou. Ale ne tak rychle...


REKLAMA
digi tv

I když na sebe v týmu soupeřek strhává veškerou pozornost Šarapovová, ruská dvojka Anastasia Pavljučenkovová (28. na žebříčku WTA) představuje ohromné nebezpečí. Závěr sezony jí vyšel nejlépe ze všech účastnic finále.

Vyhrála turnaj v Linci, do finále se prodrala v Moskvě. Z posledních 14 utkání ztratila někdejší světová juniorská jednička jen dvě. „Hraje rychle z lajny, chodí to toho, má i dobrý kraťas. Bude to těžké,“ měla se na pozoru Kvitová, která Pavljučenkovovou již šestkrát porazila, ale také třikrát odcházela ze vzájemných zápasů poražená.

Rodačka ze Samary navíc Fed Cup miluje, zdolala v něm veličiny jako Saru Erraniovou, Sabine Lisickou i velkou kamarádku Šafářovou. „Fed Cup je jiný, je v něm víc nervů a jiná atmosféra. Budu hrát na dvě stě procent,“ slibovala a těšila se na bouřlivé prostředí. „Mám ráda, když je publikum hlasité, dodává mi to energii,“ vzkazovala.

Kvitová o hekání Šarapovové: Tak nepříjemné mi to nepřijde

Přijďte včas, bude show! A hymnu zazpívá Ruppert

Právě na diváky spoléhá český tým víc než obvykle. „Přál bych si, aby bylo publikum co nejbouřlivější. Může to být náš důležitý faktor k úspěchu,“ vyzýval kapitán Pála, jenž věří i tradičně rychlému povrchu, na němž české tenistky umí. Genius loci má pro domácí tenis i O2 Arena, Češky zde vyhrály oba fedcupové duely, v Davis Cupu jsou tam muži také stoprocentní (4:0).

Na vyprodané tribuny dnes přijde zhruba 13 tisíc diváků včetně prezidenta Miloše Zemana a ministrů vlády. Pořadatelé prosí diváky, aby byli na místě již ve 13.40. Duel zahájí světelná show z dílny sponzorské firmy Robe Lighting. Pak již přijdou do světel hlavní hrdinky. Jim i fanouškům zazpívá hymnu Matěj Ruppert.

Zápas Petry Kvitové s Anastasií Pavljučenkovovou (14 hodin) sledujte ONLINE zde »

Zápas Karolíny Plíškové s Marií Šarapovovou (15.30) sledujte ONLINE zde »

Velkou přílohu k finále Fed Cupu najdete v sobotním Sportu! Elektronickou verzi si můžete koupit ZDE »

Šafářová odpovídá: Vezme si na Šarapovovou špunty do uší?

Karolína Plíšková zahájí fedcupové finále proti Marii Šarapovové
Karolína Plíšková zahájí fedcupové finále proti Marii Šarapovové

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze