24. září 2016 • 13:20

Hádka o oblečení v Riu je zapomenuta, Francouzky můžou na Češky

Autor:
Francouzky Carolina Garciaová a Kristina Mladenovicová se radují z úspěšného míčku ve finále US Open
TOP VIDEA
Do Sparty míří Stanciu – podívejte se na jeho statistiky Do Sparty míří Stanciu – podívejte se na jeho statistiky
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší francouzské tenistky Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová mohou nastoupit v listopadovém finále Fed Cupu proti českým obhájkyním titulu. Národní federace dnes ukončila suspendaci obou hráček, které před necelým měsícem provizorně vyřadila z reprezentace kvůli jejich vystupování na olympijských hrách v Riu de Janeiro.


REKLAMA
digi tv

Garciaová (v současnosti 24. hráčka světa) a Mladenovicová (52.) po vyřazení v prvním kole olympijského turnaje ve čtyřhře ostře kritizovaly francouzskou tenisovou federaci za zmatky kolem oblečení. Stěžovaly si, že jim nikdo z funkcionářů neřekl, že musejí mít jako deblový pár stejné oblečení. Mladenovicová proto musela těsně před utkáním půjčit své spoluhráčce výstroj.

Druhý nasazený pár pak podlehl japonské dvojici Misaki Doiová a Eri Hozumiová. Mladenovicová uvedla, že zástupci federace jsou nekompetentní a za porážku mohli oni.

Vedení federace v dnešním prohlášení přiznalo, že na zmatcích neslo svou vinu, a vrátilo je do reprezentace, které zásadním způsobem pomohly do finále Fed Cupu. V semifinále proti Nizozemsku získaly každá bod ve dvouhře a uspěly také v rozhodující čtyřhře.

V trestu naopak dál zůstává Benoit Paire, který musel opustit francouzský tým už v Riu, kde v prvním kole vyřadil Lukáše Rosola. Sedmadvacetiletý hráč se údajně zdržoval dlouhodobě mimo olympijskou vesnici nebo se vracel pozdě. Navíc se o hrách vyjadřoval pohrdavě, protože účastníci turnaje nezískávají žádné body do žebříčku.

Momentálně 38. hráč světového žebříčku nebude až do února příštího roku moci těžit z podpory federace a nemůže být nominován do Davisova poháru, v němž ale dosud nehrál.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze