15. listopadu 2016 • 10:40

Jaký plánují hrdinky z Fed Cupu relax? Prostě si lehneme, říká Kvitová

Autor:
 • České tenistky si moc dlouhý odpočinek neužijí České tenistky si moc dlouhý odpočinek neužijíFOTO:

  Konečně se dočkaly. Po téměř jedenácti měsících mohou české tenisové šampionky z Fed Cupu s klidným svědomím zavřít na čas rakety do skříně. Dovolená je tu. Kam česká parta vyrazí a jak se budou její členky připravovat na sezonu 2017?

 • Karolína Plíšková

  Karolína Plíšková druhý set zvládla

  Už ve středu vyprávěla, jak jí myšlenky utíkají na pláž. Za rok odehrála 67 singlových duelů, což je o 12 méně než loni, přesto už poslední týden zvládala jen silou vůle. V úterý vyrazí na deset dní na Mauricius.

  „Nikdy jsem tam nebyla, takže ani nevím, co se tam dá dělat. Ale mám v plánu si vzít knížky, filmy a být celý den venku na sluníčku a odpočinout si. Mám toho všeho nějak dost,“ pravila finalistka US Open, jež letos obětuje lukrativní účast v asijské exhibiční lize IPTL, aby se lépe připravila na další sezonu.

  „Dva roky po sobě to tak nejde dělat. Chci se na další sezonu připravit líp než na tu letošní, potřebuji si víc odpočinout. Po dovolené začnu doma trénovat, do ciziny se nechystám,“ popsala světová šestka, jež ještě není definitivně dohodnutá s koučem Jiřím Vaňkem na pokračování, ale počítá, že jejich spolupráce poběží dál.

 • Barbora Strýcová

  720p 480p 360p 240p
  Strýcová: Za úspěchem je tým a lidi kolem nás

  Doma budu, už jsem se narajzovala dost. S takovou přistupuje k letošní dovolené Barbora Strýcová. Exotické kraje neplánovala, spíš odpočinek ve svém pražském bytě a doma v Plzni.

  Má za sebou nejpovedenější sezonu na okruhu WTA, během níž zapsala 38 vítězných zápasů a vyhoupla se na životní 19. příčku. A ví, že do téhle pohody jí hodně pomohl i její vysněný trenér – Tomáš Krupa.

  „Bičuje mě od rána do večera. Je to ale potřeba a mně to pomáhá,“ poděkovala bývalému trenérovi Tomáše Berdycha, s kterým spolupracovala už na konci minulé sezony a letos znovu od února. „A budeme i příští rok,“ prozradila spokojeně.

 • Petra Kvitová

  Petra Kvitová se hecuje během zápasu s Garciaovou

  Ve fedcupovém finále hrála rozlámaná, zraněná. Na léčivé sluneční paprsky si však musí ještě asi týden počkat. S nejlepší kamarádkou Lucií Hradeckou konečně naplánovaly společnou dovolenou, jenže ostřílená deblistka ještě tenhle týden vyráží za singlovými body do Limoges. Teprve pak naberou směr Dubaj.

  „Jsme dost neaktivní. Prostě si lehneme,“ smála se Kvitová, jež by chtěla co nejdříve dořešit trenérskou otázku. A už má stejně jako loni naplánované kondiční soustředění na Kanárských ostrovech. To rovněž absolvuje s Hradeckou.

  „Jedeme do La Santy. Loni jsme tam byli šest dní, letos máme naplánovaných deset. Čeká nás posilovna, výběhy v kopcích a tak dál,“ plánoval kondiční trenér David Vydra. Už 1. ledna pak pro Kvitovou začne nová sezona, s bývalým přítelem Adamem Pavláskem budou reprezentovat na Hopman Cupu v Perthu.

 • Lucie Hradecká

  Čeští tenisté Lucie Hradecká a Radek Štěpánek po zisku třetího místa v mixu na olympiádě v Riu

  Po olympijské sezoně, v níž se dočkala své druhé medaile zpod pěti kruhů, chce svoji pozornost zase výrazněji upřít na dvouhru. V ní se bývalá 41. hráčka žebříčku propadla na 170. pozici a to se jí vůbec nezamlouvá. „Chci minimálně zpátky do stovky,“ prohlašuje bojovně.

  V deblu se po druhém rozpadu páru H+H začne sehrávat s Kateřinou Siniakovou. „Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale Lucka vybírala někoho, s kým věří, že se dostane daleko na grandslamu a třeba i na Masters,“ prohlásil její kouč Jiří Fencl. Nebude tak dlouho trvat a tenistky se začnou prát o své touhy v sezoně 2017.

 Klasická verze
Mobilní verze