6. listopadu 2010 • 23:15

Schiavoneová zajistila Italkám první bod

Schiavoneová zajistila první bod Itálie ve finále Fed Cupu proti USA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?

Italské tenistky se ujaly podle očekávání vedení ve finálovém zápase Fed Cupu. Na půdě Američanek v San Diegu získala úvodní bod pro obhájkyně trofeje Francesca Schiavoneová, která porazila domácí debutantku CoCo Vandewegheovou 6:2 a 6:4.

Kapitánka týmu USA Mary Joe Fernandezová se snažila italskou jedničku zaskočit změnou nominace a poslala na kurt Vandewegheovou, která si odbyla fedcupovou premiéru rovnou ve finále. Něco takového se ve Fed Cupu patnáct let nestalo. Její tah však sedmou hráčku světa nezastavil.

"Přemýšlela jsem, kdo by mohl být pro Schiavoneovou nejlepší na rozjezd. Hledala jsem někoho s jiným stylem, CoCo je vysoká, má dobrý servis a údery hraje poměrně vysoko," vysvětlila Fernandezová, proč vsadila na 114. hráčkou světového žebříčku.

Jenže Schiavoneová, vítězka Roland Garros, od začátku potvrzovala své kvality a po hodině a 23 minutách zakončila čistou hrou úvodní dvouhru. O druhý bod se utkají americká jednička Bethanie Matteková-Sandsová s Flavií Pennettaovou. Zbývající tři zápasy se budou hrát v neděli.

V loňském finále mezi oběma soupeři Italky doma v Reggiu Calabria zvítězily jednoznačně 4:0. Výběru USA totiž znovu chybějí zraněné hvězdy Serena a Venus Williamsovy.