Nadal, slzy a 11 let zmaru. Djokovič jde na French Open za svým snem | iSport.cz
Pavel Novotný
5. června 2016 • 04:57

Nadal, slzy a 11 let zmaru. Djokovič jde na French Open za svým snem

 • Novak Djokovič má přes sebou velkou výzvu Novak Djokovič má přes sebou velkou výzvuFOTO:

  Šestkrát vyhrál Australian Open, třikrát Wimbledon, dvakrát US Open... Jediné, co Novaku Djokovičovi chybí do uzavření slavné sbírky, je pohár z Roland Garros. V Paříži startuje už podvanácté, šestkrát mu sen o triumfu rozcupoval Rafael Nadal, ve třech případech skončil ve finále. Aby Pohár mušketýrů konečně mohl zvednout nad hlavu, bude muset zdolat Andy Murrayho. Podívejte se v našem přehledu na všechny dosavadní účasti světové jedničky v Paříži.

 • ROK 2005 (druhé kolo)

  Djokovič na žebříčku: 153.
  fáze turnaje: 2. kolo
  přemožitel: Guillermo Coria

  Jako osmnáctiletý mladíček a 153. hráč světa si Djokovič poprvé vyzkoušel záludnost oranžového povrchu v roce 2005. V prvním kole deklasoval Američana Ginepriho, kterého zničil 6:0, 6:0, 6:3, ve druhém musel za stavu 1:1 na sety kvůli zdravotním problémům vzdát utkání Argentinci Guillermo Coriaovi.

  Novak Djokovič

 • ROK 2006 (čtvrtfinále)  Djokovič na žebříčku: 63.
  fáze turnaje: čtvrtfinále
  přemožitel: Rafael Nadal

  Pokus číslo dvě se konal o rok později a to už byla úplně jiná jízda. V prvním kole měl Djokovič štěstí v podobě soupeřovy skreče, ale pak už to začalo. Skvělý antukář Chilan Gonzalez, německá hvězda Tommy Haas a domácí Gael Monfils sebevědomého Djokoviče nezastavili. Povedlo se to až ve čtvrtfinále Rafaelu Nadalovi a to ještě s přispěním toho, že vycházející hvězda po druhém setu utkání pro zranění vzdala.

  Novak Djokovič

 • ROK 2007 (semifinále)

  Djokovič na žebříčku: 6.
  fáze turnaje: semifinále
  přemožitel: Rafael Nadal

  A prakticky stejný příběh. Až na pětisetovou bitvu s domácím Olivierem Patlencem Djokovič své soupeře už jako šestý hráč světa drtí ve třech setech, skončí opět na Rafaelu Nadalovi, tentokrát v semifinále. Rodák z Mallorky se jeho osudem na French Open stane ještě čtyřikrát.

  Novak Djokovič

 • ROK 2008 (semifinále)

  Djokovič na žebříčku: 3.
  fáze turnaje: semifinále
  přemožitel: Rafael Nadal

  Stejná písnička se odehrává i za dalších dvanáct měsíců, kdy Djokovič z pozice třetího hráče světa v pohodě dokráčí mezi poslední čtyři, aby skončil, jak jinak, na Rafealu Nadalovi.

  Novak Djokovič

 • ROK 2009 (třetí kolo)

  Djokovič na žebříčku: 4.
  fáze turnaje: 3. kolo
  přemožitel: Phillipp Kohlchreiber

  Tenhle ročník Novaku Djokovičovi vyloženě nevyšel, dohrál překvapivě už ve třetím kole, kdy nestačil na v pohodě hrajícího Philippa Kohlschreibera, kterému podlehl třikrát 4:6.

  Novak Djokovič

 • ROK 2010 (čtvrtfinále)

  Djokovič na žebříčku: 3.
  fáze turnaje: čtvrtfinále
  přemožitel: Jürgen Melzer

  Ani sezona 2010 nebyla na zvyklosti Djokoviče, tedy pokud jde o French Open, excelentní. Po relativně lehkém losu skončil Srb v pětisetové čtvrtfinálové bitvě na v té době 27. hráči světa Jürgenu Melzerovi, který hrál v Paříži životní turnaj.

  Novak Djokovič

 • ROK 2011 (semifinále)

  Djokovič na žebříčku: 2.
  fáze turnaje: semifinále
  přemožitel: Roger Federer

  Jediný set ztratil srbský tenista až do semifinálového zápasu s Rogerem Federerem. Tam ale jeho cestu zastavil právě legendární Švýcar, který vyhrál po setech 7:6, 3:6, 6:3 a 7:6.

  Novak Djokovič

 • ROK 2012 (finále)

  Djokovič na žebříčku: 1.
  fáze turnaje: finále
  přemožitel: Rafael Nadal

  První finálový boj o pařížský titul svedl Novak Djokovič v roce 2012, když v semifinále vrátil Federerovi rok starou porážku a jasně zvítězil ve třech setech. Ve finále však sváděl s Nadalem marný boj, prohrál 1:3 na sety.

  Novak Djokovič

 • ROK 2013 (semifinále)

  Djokovič na žebříčku: 1.
  fáze turnaje: semifinále
  přemožitel: Rafael Nadal

  Nezničitelný Španěl se postaral o konec jízdy srbské hvězdy i o rok později, i když tentokrát si musel sáhnout až na samé dno. V jednom z nejkrásnějších zápasů historie zdolal v semifinálovém boji Djokoviče po setech 6:4, 3:6, 6:1, 6:7 a 9:7.

  Novak Djokovič

 • ROK 2014 (finále)

  Djokovič na žebříčku: 2.
  fáze turnaje: finále
  přemožitel: Rafael Nadal

  Druhé pařížské finále si v té době druhý hráč světa nechal na rok 2014 a asi není těžké uhádnout, kdo se postaral o to, že i napodruhé to nevyšlo. Rafael Nadal získal svůj devátý titul z Roland Garros, ze "svého" turnaje vyřadil svého velkého rivala už pošesté.

  Novak Djokovič po prohraném zápase s Nadalem

 • ROK 2015 (finále)

  Djokovič na žebříčku: 1
  fáze turnaje: finále
  přemožitel: Stan Wawrinka

  Do třetice všeho dobrého, nebo spíše zlého. V minulém roce si rodák z Bělehradu počínal na French Open naprosto suverénně. Po úvodních pěti "zahřívacích" zápasech, ve kterých neztratil ani set, se nadřel až v semifinále s Murraym, kterého zdolal až po pětisetové bitvě.

  Ve finále však narazil na Švýcara Stana Wawrinku hrajícího životní zápas… Jak velké zklamání třetí finálový nezdar pro Djokoviče znamenal, nejvíce potvrzovaly slzy v očích během slavnostního závěrečného ceremoniálu.

  Novak Djokovič po fínálové prohře se Stanem Wawrinkou

 • ROK 2016 (???)

  A letos? O jedinou sadu přišla světová jednička ve čtvrtfinále se Španělem Bautistou, jinak si život na kurtu nekomplikovala. Moc starostí Djokovičovi nepřinesl ve čtvrtfinále ani Tomáš Berdych, ještě méně pak v semifinále Dominic Thiem.

  O svůj dvanáctý grandslamový titul bude Novak Djokovič bojovat s Andy Murraym, s kterým se ve finále některého z grandslamů utkal zatím šestkrát, čtyřikrát se radoval z vítězství Srb. Jak to dopadne dnes?

  Novak Djokovič na podání

Témata:  sport, tenis, Andy Murray
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud