Jan Jaroch
1. června 2018 • 10:10

Sudí a chyby na antuce. Čeští tenisté řekli, co si myslí o výstupu Plíškové

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Kam jsi dal oči? To snad nemyslíte vážně! Nespokojené výkřiky tenistů a tenistek jsou věčným soundtrackem utkání, byť je jestřábí oko, jež už přes deset let hlídá dopady míčků na betonu a trávě, poněkud umlčelo. Hádky však sílí, když přijde čas antukové sezony, jak ukázal i křiklavý římský případ Karolíny Plíškové. „Karolína rozsekala umpire oprávněně," míní Barbora Strýcová. Čeští tenisté stojí za Plíškovou, se sudími mají své zkušenosti. Třeba Petra Kvitová se ale snaží přistupovat k přehmatům odlišně.Ti muži a ženy mají nejlepší místo ze všech diváků, jejich džob je však nevděčný a nebezpečný. Denis Shapovalov loni vztekle odpálil tenisák a rozhodčí na umpiru Arnaud Gabas po jeho extempore musel na operaci se zlomenou očnicí. Rozčilený Ital Fabio Fognini nazval při US Open sudí děvkou a dostal distanc. Američan Jared Donaldson dával na antuce v Monte Carlu z dvaceti centimetrů fén rozhodčímu za to, že nepovažoval otisk soupeřova podání za aut. To je jen pár historek z podsvětí z poslední doby.

Na oranžové drti se video nepoužívá, leč tam by i přišlo vhod. Švindluje se s tím, že soupeř ukáže jinou stopu, popřípadě se lze těžko shodnout na tom, zda otisk tečuje čáru či nikoliv.

Pokud je horko a větrno, antuka se vyfouká a tenisák zanechá mnohem menší stopu, než jaká by odpovídala skutečnému dopadu. Na kurtu s větším nánosem oranžové drti způsobí naopak exploze větší otisk, než by ve skutečnosti měl být.

„Byla bych pro video i na antuce. Rozhodčí mají občas problém poznat stopu po servisu nebo přesně v rozbořeném kurtu najít, jestli se míč dotýkal či nedotýkal lajny,“ kýve hlavou Karolína Plíšková, jež při římské konfrontaci s Martou Mrozinskou proděravěla raketou umpire. 

Všech sedm oslovených českých tenistů jí vyjádřilo sympatie. Polská hlavní rozhodčí nedávala pozor, neviděla míček evidentně hluboko v kurtu a nebyla schopná najít otisk na boční lajně. Plíškovou obrala o fiftýn za klíčového stavu a přispěla k její porážce.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze