Jan Jaroch
7. června 2018 • 18:01

50 let od otřesu. Proč v Paříži tenisté už nedostávali prémie pod rukou?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od 15 tisíc franků (zhruba 80 000 korun) k dnešním 2,2 milionům eur (55 milionů korun). Tak závratně se za padesát let proměnily odměny pro šampiona Roland Garros. Už je to půl století od události, díky které se stal tenis světovým fenoménem. Podívejte se, jak dramatické události převratnou změnu v bílém sportu provázely.


REKLAMA
digi tv

Antukový grandslam v roce 1968 byl první v dějinách, při kterém se sloučil svět profesionálů a amatérů. Open éra se zrodila za pohnutých událostí stávkou ochromené Paříže, v níž se tenis ukázal být ohromným hitem. A hráči získali moc.

Flotila luxusních automobilů, pětihvězdičkové hotely, komfortní šatny a zázemí. I za tohle plyšové pohodlí na grandslamových turnajích vděčí dnešní tenisté svým předchůdcům s dřevěnou raketou, kteří před padesáti lety dorazili do Paříže. Někteří stopem, jiní taxíkem, další dokonce na vypůjčeném kole. Zúčastnit se totiž Roland Garros 1968 bylo velké dobrodružství.

Studentské nepokoje s sebou strhly i dělníky, v ulicích vyrostly barikády. Společenský konfl ikt prakticky rozdělil celé město. „Do Paříže nelétala letadla, nedovolali jste se ze země. Odpadky se vršily na ulicích, benzin byl v podstatě

Pokračování článku patří k placenému obsahuStaňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze