Autor: iSport.cz, ČTK, jj
8
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Barbora Krejčíková postoupila do semifinále tenisového French Open! Ve čtvrtfinále porazila sedmnáctiletou Američanku Cori Gauffovou 7:6, 6:3 a poprvé v kariéře se na grandslamu ve dvouhře probojovala mezi nejlepší čtveřici. V boji o finále se Krejčíková utká s další semifinálovou debutantkou Marií Sakkariovou z Řecka, která vyřadila obhájkyni titulu Igu Šwiatekovou. Postup do semifinále slaví i Rafael Nadal a Novak Djokovič, oba velikání se v bitvě o finále postaví proti sobě. Středeční dění v Paříži jsme sledovali ONLINE s postřehy tenisového experta deníku Sport Jana Jarocha.

ONLINE PŘENOS - Komentovaný ONLINE French Open
5. 6. 2021
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Novak Djokovič Novak Djokovič Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 6. 2021
23:13
5. 6. 2021
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Jestli tohle bude Federerův poslední zápas v Paříži, bude to věčná škoda. Skončí hluboko po půlnoci, neuslyší potlesk lidí. Pro televizi je night session výborná, bez diváků ale pro tenisty vůbec nedává smysl. Takhle smutně už letos končili Tsonga či návrat Carly Suárezové po rakovině.

23:10
5. 6. 2021
Roger Federer

Tomuhle pánovi bude v srpnu čtyřicet...

23:09
5. 6. 2021

Řecko má v osmifinále French Open stejně zástupců jako Česko - 2.

23:05
5. 6. 2021

Po dvou hodinách srovnává Daniel Koepfer na 1:1 na sety.  Kolik má Federer ještě paliva v nádrži?

21:26
5. 6. 2021

Ticho jak v kostele, půl desátá večer, 2:2 v prvním setu. Zajímalo by mě, co si asi tak Roger Federer myslí o téhle night session bez lidí.

17:43
5. 6. 2021

Největší favoritka dámské dvouhry opět bez ztráty setu. Včetně loňska už podesáté za sebou na French Open.

17:41
5. 6. 2021

Sestry Plíškovy postupují do čtvrtfinále dámské čtyřhry. Dvanáctý nasazený pár Monica Niculescuová, Jelena Ostapenková porážejí 7:5, 1:6, 6:4. V dalším kole mohou narazit na Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou.

17:32
5. 6. 2021

Trefná analýza Victorie Azarenkové...

17:10
5. 6. 2021

Barbora Krejčíková zapomněla prohrávat. S Filipem Poláškem jsou v mixu nasazení jako číslo 1 a porážejí v úvodním kole domácí pár Alize Cornetová, Edouard Roger-Vasselin 6:2, 6:2.

17:03
5. 6. 2021

Italští teenageři Lorenzo Musetti a Jannik Sinner postoupili do osmifinále French Open. Tahle země, kerá bude letos nově hostit v Turíně Turnaj mistrů, se o budoucnost nemusí bát.

Lorenzo Musetti Jannik Sinner
16:56
5. 6. 2021

Nedělní zápas Markéty Vondroušové se Španělkou Paulou Badosovou jako druhý v pořadí na kurtu Suzanne Lenglenové, cirka od 13 hodin.

16:10
5. 6. 2021

„Je to velké, moc si to užívám,“ hlásila osmifinalistka Barbora Krejčíková po triumfu nad Svitolinovou. Z 20minutového klíčového gamu v prvním setu si toho prý moc nepamatuje... „Jen jsem vnímala, že strašně dlouho podávám. Pořád to bylo shoda - výhoda, shoda – výhoda. Myslím, že to byl klíčový game. Dokázala jsem si podržet podání, pak už jsem byla lepší.“ Celý rozhovor s Barborou Krejčíkovou čtěte zde »

14:55
5. 6. 2021

Karolína Muchová o zápase se Sloane Stephensovou: Celkově těžký zápas, z mé strany nebyl takticky hraný úplně nejlíp. Nebyla jsem trpělivá, ona byla jako zeď, prakticky mi všechno vracela. Hrála vysoké míče a já si nemohla najít rytmus, kdy do míče jít a kdy trochu ubrat. Dělala jsem kupu chyb, takže z její strany takticky velmi dobře odehraný zápas. Ode mě to nebylo dneska tak, jak bych chtěla. I když to bylo furt blízko a určitě jsem mohla dostat zápas do třetího setu.

13:50
5. 6. 2021
Barbora Krejčíková

Není to velké překvapení, ale skvělý výsledek ano. Barbora Krejčíková s převahou poráží turnajovou pětku Elinu Svitolinovou 6:3, 6:2. Soupeřka v boji o premiérové čtvrtfinále grandslamu - naše stará známá Sloane Stephensová.

13:07
5. 6. 2021

Barbora Krejčíková nedává nohu z plynu, proti Elině Svitolinové bere první set 6:3. Blíží se osmá výhra za sebou?

13:06
5. 6. 2021

Tak nakonec to neklaplo, Karolína Muchová prohrává se Sloane Stephensovou 3:6, 5:7. V zápase udělala příliš chyb (32), hodně z nich v důležitých chvílích. Muchová také ale opět předvedla jednu svou výbornou vlastnost - dokáže během utkání měnit taktiku, přizpůsobovat se a řešit problémy.

12:26
5. 6. 2021

Elina Svitolinová zjišťuje, co asi stejně dobře věděla - s rozjetou Barboru Krejčíkovou bude mít plné ruce práce. Česká tenistka vede 2:1 v úvodní sadě a má brejk k dobru.

12:18
5. 6. 2021

Karolína Muchová se chytá, hraje mnohem odvážněji, tlačí se k síti, začíná se dařit. Dosáhla na svůj první brejk zápasu, z 0:2 srovnává na 2:2 ve druhém setu.

11:59
5. 6. 2021

Krásná výměna...

11:53
5. 6. 2021

Karolína Muchová prohrává první set 3:6. Chtělo by to trochu zpřísnit hru, výměny většinou diktuje Stephensová. Opatrností tenhle zápas česká tenistka nevyhraje.