French Open - Roland Garros 2020 | Vřeštící Selešová má nástupkyni | iSport.cz
29. května 2009 • 15:45

Vřeštící Selešová má nástupkyni

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Kaia Kanepiová
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Krejčí mladší hlavou jistí vedení hostů, 1:3!
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na ženské tenisové scéně asi vyrůstá budoucí hvězda. Z hlediště je jasně vidět, jak skvěle Michelle Larcher de Britová hraje, ale je při hře také pořádně slyšet. Při každém úderu sténá snad hlasitěji než kdysi Monika Selešová."Dělám to od začátku své tenisové kariéry. Je to součást mé hry a budu v tom pokračovat. Je mi jedno, jestli si lidé myslí, že to je špatně nebo ne," řekla šestnáctiletá De Britová v Paříži.

Do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace a také za pomoci hekání se dostala jako první Portugalka až do třetího kola grandslamového turnaje. Nadějnou hráčku dál nepustila domácí Aravane Rezaiová, která si na hlasité projevy soupeřky stěžovala u hlavního sudího.

"Strašně ruší, mě tím ruší," zlobila se Francouzka. Po utkání se při podávání rukou u sítě na soupeřku skoro nepodívala a publikum na De Britovou při odchodu do šaten hlasitě pískalo a bučelo.

Reportér agentury Reuters vystihl vřeštění De Britové, když ho popsal slovy: "Zní to, jako by jí trhali zuby bez umrtvení." Hráčka trénující od devíti let v akademii Nicka Bollettieriho navíc ječela, i když vyhrála výměnu a naopak po zkaženém míči mlátila raketou.

"Nic s tím nemohu dělat, prostě taková jsem," bránila se aktuálně 132. hráčka žebříčku, která má sen hrát exhibici na stadionu fotbalistů Benfiky Lisabon, při debatě na centrkurtu.

Mezi první sténající tenistky patřila bývalá světová jednička Selešová, kterou De Britová obdivuje. "Nechci ale říkat, jestli taky budu první na světě, chci být skvělou tenistkou," řekla.

Témata:  sport, tenis, de, Britová
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud