9. září 2008 • 08:42

Federer: Cítil jsem se nepřemožitelný

Autor:
Reklama
Roger Federer
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švýcarský tenista Roger Federer doufá, že triumfem na US Open zažehnal stále častější zprávy o svém ústupu ze slávy.


REKLAMA
digi tv

Finálové vítězství 6:2, 7:5 a 6:2 nad Britem Andy Murrayem mu navíc připomnělo staré časy, kdy jako světová jednička byl na kurtu téměř neporazitelný.

"Hrál jsem skvěle a po dlouhé době jsem měl zase pocit, že jsem nepřemožitelný," citovala Federera agentura Reuters. "Velmi mě potěšilo, jak mi lidé v New Yorku fandili.

Třeba taxikáři na mě křičeli, že na to pořád mám a že to dokážu," řekl Federer, který pátým triumfem na US Open za sebou zopakoval výkon Billa Tildena z roku 1924.

Více o finálovém zápase čtěte zde>>>

"Byl bych hodně zklamaný, kdybych tady nevyhrál," dodal sedmadvacetiletý Federer. "Všechno je o vítězstvích. Finále a semifinále pro mě už nic neznamenají," připomněl švýcarský tenista svou letošní bilanci.

Na Australian Open vypadl v semifinále a na Roland Garros a ve Wimbledonu prohrál ve finále. Navíc letos po rekordních 237 týdnech přišel o post světové jedničky, z něhož Federera sesadil Rafael Nadal.

Federer proto doufá, že vítězstvím umlčel zlé jazyky, které během letošní nevydařené sezony, kdy vyhrál jen dva menší turnaje, tvrdily, že mu došel dech. "Jsem trochu zklamán a vytočen.

Najednou se totiž objevila spousta divných lidí, kteří mi tvrdili, že potřebuji mentální nebo jinou pomoc. Doufám, že teď to přestane, a hlavně moji rodiče už nebudou mít tolik telefonátů," prohlásil Federer.

Poražený Murray si z porážky ve finále těžkou hlavu nedělal. "Teď jsem samozřejmě zklamaný, protože pár věcí jsem mohl při zápase udělat jinak.

Ale za pár dní to bude dobré, prožil jsme tady skvělé časy," řekl jednadvacetiletý tenista, který se mohl v případě vítězství stát po 72 letech prvním britským vítězem grandslamového turnaje.

Murray měl před finále o den kratší volno, ale rodák ze skotského Glasgow se na únavu nechtěl vymlouvat. "Samozřejmě, že radši bych byl v Rogerově pozici. Ale nemyslím si, že kdybych byl naprosto čerstvý, něco by se změnilo.

Hrál opravdu dobře," prohlásil Murray, kterého postup do finále US Open vynesl na čtvrté místo ve světovém žebříčku, což je Skotovo dosavadní maximum.

Témata:  sport, tenis, Federer, us, open

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze