9. září 2016 • 12:03

Recept Plíškové? Dril dvou kondičáků ze Slovenska: Střídáme se u ní!

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za postupem tenistky Karolíny Plíškové do finále US Open stojí i skutečnost, že se jí vyhýbají zranění a postupně zlepšuje pohyb. K tomu jí od letoška pomáhá také dvojice slovenských kondičních trenérů Martin Nosko a Ivan Trebatický, kteří se u současné české jedničky při cestování po turnajích střídají.


REKLAMA
digi tv

"Nemůžeme si stěžovat, výsledek je super," řekl Nosko, který je s Plíškovou na americkém turné, Radiožurnálu v New Yorku. "Na jedné straně finále ještě nevěřím, na druhé jsem v šoku, co se vlastně stalo, protože to je velká věc," řekl.

Plíškové dlouho pomáhal sparťanský kondiční trenér Petr Pech, po kterém přípravu převzali Nosko a Trebatický, bývalý kondiční kouč Slováka Martina Kližana. "S panem Pechem odvedli dobrou práci a dostali ji do světové špičky. Každý trenér má své metody, jak co funguje, a myslím, že teď přišel nový podnět," řekl Nosko.

Trenér Vaněk si během turnaje pochvaloval, jak je na Plíškové vidět, že se poctivěji připravuje a rozcvičuje na zápasy. A hraje bez jakéhokoli omezení. "A to je nejdůležitější. Otestovali jsme si její tělo, co jak funguje, a připravili jsme balík ušitý na míru. Důležité je, že není vůbec zraněná a nemá žádný problém, což je velice podstatné. Stíhá doběhnout míčky a cítí se v tom jistější," řekl Nosko.

Při výšce 186 centimetrů má Plíšková největší rezervy právě v pohybu. "Pracuju na tom a zlepšuju se," řekla tenistka, jež ve Flushing Meadows několikrát udivila soupeřky i obecenstvo doběhnutím míče, který by dříve nezahrála. "Každý z nás je individualita a má jiné pohybové stereotypy a je třeba k tomu tak přistupovat," řekl Nosko.

Zajímavé je, že se Nosko s Trebatickým u Plíškové střídají. Druhý jmenovaný byl letos s hráčkou na turnajích na trávě a pojede do Asie. "Máme stejné metody, takže ona nepociťuje změnu, ale osobnost má každý z nás jinou. Jednou za čas tak má změnu, není v tom stereotyp a může to přinést oživění," domnívá se Nosko.

Je konec. Karolína Plíšková je ve finále US Open
Je konec. Karolína Plíšková je ve finále US Open

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze