30. června 2022 • 16:54

Wimbledon: krach Plíškové s domácí outsiderkou! Krejčíková a Kvitová slaví

Autor: iSport.cz, jj, inf
4
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Nepříjemné překvapení na český účet ve Wimbledonu, Karolína Plíšková se do třetího kola nepodívá! Šestá nasazená padla s domácí Katie Boulterovou, až 118. hráčkou světa, 6:3, 6:7 (4) a 4:6. Petra Kvitová i přes velké komplikace ve druhém setu postoupila přes Anu Bogdanovou, Barbora Krejčíková přehrála Švýcarku Viktoriji Golubicovou. Sledujte dění ve Wimbledonu s postřehy redaktora Jana Jarocha přímo z Londýna.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová zahájí v poledne program na kurtu číslo tři. S Bogdanovou, 111. tenistkou pořadí WTA, dosud nikdy nehrála. Krejčíková přijde na dvorci č. 18 na řadu jako druhá, s Golubicovou se utká popáté. Poslední duel vloni v Dubaji vyhrála a vyrovnala bilanci na 2:2 na zápasy.

Třicetiletá Plíšková prohrála se 118. hráčkou světa Boulterovou podruhé v devíti dnech. Minulý týden s o pět let mladší Britkou vypadla ve druhém kole v Eastbourne. Také tehdy Češka nedotáhla dobře rozehraný zápas, v němž vyhrála první set. Dvojnásobná grandslamová finalistka vypadla ve druhém kole stejně jako na konci května na Roland Garros.

Čtvrtfinalistka letošního Australian Open Krejčíková se po zranění lokte a koronaviru vrací do herního rytmu a ani v duelu proti Golubicové neztratila ve Wimbledonu set. Získala nejprve první sadu díky brejku za stavu 4:3.

Ve druhém setu sice Krejčíková nevyužila čtyři brejkboly a prohrávala 1:3, čtyřmi hrami za sebou ale strhla výhru na svoji stranu. V závěru proměnila čtvrtý mečbol a dál živí naději na zopakování loňského osmifinále. Ve třetím kole vyzve Australanku Alju Tomljanovicovou.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon 2022
2. 7. 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Marie Bouzková Marie Bouzková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 2. 7. 2022
22:27
2. 7. 2022

Pátý tenista světa Stefanos Tsitsipas, který patřil ke spolufavoritům Wimbledonu, dohrál v Londýně už ve 3. kole. Třiadvacetiletý Řek v pozici turnajové čtyřky nestačil na Australana Nicka Kyrgiose, jemuž podlehl po setech 7:6, 4:6, 3:6, 6:7. Tsitsipas po čtvrtfinále na Australian Open a osmifinále Roland Garros zaznamenal nejhorší výsledek na grandslamu v této sezoně.

Nick Kyrgios zvládl velkou bitvu ve 3. kole Wimbledonu proti Stefanosu Tsitsipasovi
21:59
2. 7. 2022

Vítěz rekordních 22 grandslamových titulů Rafael Nadal postoupil do osmifinále. Itala Lorenza Sonega porazil jasně 6:1, 6:2, 6:4.

20:19
2. 7. 2022
Petra Kvitová

Petra Kvitová: Před turnajem v Eastbourne mi zase nateklo levé zápěstí, tam i teď ve Wimbledonu jsem hrála pod prášky. Zranění léčí jen klid, dám si teď pár dnů a asi spíš týdnů volno. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

19:45
2. 7. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Pavouk ženského turnaje

Cornetová (Fr.) - Tomljanovicová (Austr.)

Rybakinová (17-Kaz.) - Martičová (Chorv.)

Badosaová (4-Šp.) - Halepová (16-Rum.)

Anisimovová (20-USA) - Tanová (Fr.)

BOUZKOVÁ - Garciaová (Fr.)

Mertensová (24-Belg.) - Džabúrová (3-Tun.)

Mariaová (Něm.) - Ostapenková (12-Lot.)

Watsonová (Brit.) - Niemeierová (Něm.)

19:22
2. 7. 2022

Badosaová na kurtu: „Petra je šampionka, jedna z nejtěžších soupeřek na trávě. Pamatuji se, jak jsem tu byla poprvé v juniorkách v roce 2014 a Petra turnaj vyhrála. Dovedete si představit, jakou ctí pro mě bylo, si s ní dnes na centrkurtu zahrát.“

19:19
2. 7. 2022

Petra Kvitová prohrává těsnou přestřelku na centrkurtu s turnajovou čtyřkou Paulou Badosaovou 5:7, 6:7 (4). Příležitostí přitom bylo dost. V první sadě vedla Petra 5:3, za 5:4 podávala na set. V té druhé nevyužila ani jeden z devíti brejkbolů. Kvitová bojovala, ale působila unaveně. Z českých zástupců tak ve wimbledonské dvouhře zůstala už jen Marie Bouzková, jediná osmifinalistka z jedenácti reprezentantů na startu.

18:34
2. 7. 2022

SENZACE! Vítězná série světové jedničky Igy Šwiatekové se zastavila na 37 utkáních. Ve 3. kole Wimbledonu Polka podlehla francouzské veteránce Alize Cornetové 4:6, 2:6, když vyrobila 33 nevynucených chyb oproti 7 soupeřky.

Iga Šwiateková na Wimbledonu dohrála
18:18
2. 7. 2022

Petra Kvitová první set nakonec po boji ztratila, prohrála 5:7.

Petra Kvitová ve 3. kole Wimbledonu
18:05
2. 7. 2022

Marie Bouzková zítra proti Caroline Garciaové první runda od 12.00 SEČ na kurtu číslo 2.

17:32
2. 7. 2022

Svůj zápas 3. kola rozehrála Petra Kvitová, Španělce Paule Badosaové hned na úvod vzala servis a vede 3:1.

17:07
2. 7. 2022
Barbora Krejčíková

„Těžký los, jednu čtvrtfinalistku jsem porazila, proti druhé jsem k tomu měla taky blízko. Takže singl hodnotím velice pozitivně. Můj tenis se zlepšuje zápas od zápasu. A to, že přijde nějaká prohra, se prostě stane,“ říká Barbora Krejčíková po wimbledonském konci ve dvouhře. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

14:15
2. 7. 2022

Do stavu 6:2, 4:4 to vypadalo hodně nadějně, druhý set však Barboře Krejčíkové smolně utekl i kvůli prasklému výpletu, pak už ji loňská čtvrtfinalistka Ajla Tomljanovicová přetlačila – 6:2, 4:6, 3:6 a zaslouženě vyhrála. Příliš mnoho nevynucených chyb od Báry (34), pro kterou tak Wimbledon zůstává stále posledním grandslamem, na němž si nezahrála čtvrtfinále.

Barbora Krejčíková na Wimbledonu dohrála
13:47
2. 7. 2022

Marie Bouzková letos na Wimbledonu poprvé prohrává, naštěstí jen v deblu. Danielle Collinsová jí vrátila porážku z úvodního singlového kola a po boku Desirae Krawczykové vyřadily ve 2. kole česko-slovenské duo Bouzková, Tereza Mihalíková 6:1, 6:3.

13:28
2. 7. 2022

Druhý set nakonec zvládla lépe Australanka, získala jej poměrem 6:4. Postupující tak určí až rozhodující třetí sada.

Barbora Krejčíková ve třetím kole Wimbledonu
13:22
2. 7. 2022

Katie Boulterová, přemožitelka Karolíny Plíškové, dostala hned v dalším kole šílený klacek. Francouzka Harmony Tanová ji vyřídila za 51 minut 6:1, 6:1.