Wimbledon: krach Plíškové s domácí outsiderkou! Krejčíková a Kvitová slaví

Autor: iSport.cz, jj, inf
4
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Nepříjemné překvapení na český účet ve Wimbledonu, Karolína Plíšková se do třetího kola nepodívá! Šestá nasazená padla s domácí Katie Boulterovou, až 118. hráčkou světa, 6:3, 6:7 (4) a 4:6. Petra Kvitová i přes velké komplikace ve druhém setu postoupila přes Anu Bogdanovou, Barbora Krejčíková přehrála Švýcarku Viktoriji Golubicovou. Sledujte dění ve Wimbledonu s postřehy redaktora Jana Jarocha přímo z Londýna.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová zahájí v poledne program na kurtu číslo tři. S Bogdanovou, 111. tenistkou pořadí WTA, dosud nikdy nehrála. Krejčíková přijde na dvorci č. 18 na řadu jako druhá, s Golubicovou se utká popáté. Poslední duel vloni v Dubaji vyhrála a vyrovnala bilanci na 2:2 na zápasy.

Třicetiletá Plíšková prohrála se 118. hráčkou světa Boulterovou podruhé v devíti dnech. Minulý týden s o pět let mladší Britkou vypadla ve druhém kole v Eastbourne. Také tehdy Češka nedotáhla dobře rozehraný zápas, v němž vyhrála první set. Dvojnásobná grandslamová finalistka vypadla ve druhém kole stejně jako na konci května na Roland Garros.

Čtvrtfinalistka letošního Australian Open Krejčíková se po zranění lokte a koronaviru vrací do herního rytmu a ani v duelu proti Golubicové neztratila ve Wimbledonu set. Získala nejprve první sadu díky brejku za stavu 4:3.

Ve druhém setu sice Krejčíková nevyužila čtyři brejkboly a prohrávala 1:3, čtyřmi hrami za sebou ale strhla výhru na svoji stranu. V závěru proměnila čtvrtý mečbol a dál živí naději na zopakování loňského osmifinále. Ve třetím kole vyzve Australanku Alju Tomljanovicovou.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Marie Bouzková Marie Bouzková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 7. 7. 2022
5:00
7. 7. 2022
Marie Bouzková

Seděl v hráčské lóži na centrkurtu a mohl se dmut pýchou. Jeho dcera Marie kmitala po nejslavnějším dvorci planety a usilovala o postup do wimbledonského semifinále. Po prohře 6:3, 1:6, 1:6 se světovou dvojkou Ons Džabúrovou jí sice prozatím zůstalo zapovězeno, londýnský průlom byl i tak obří. O tom, co vše k němu vedlo, vyprávěl otec Milan Bouzek. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 6. 7. 2022
22:22
6. 7. 2022
Rafael Nadal

Legendární tenista Rafael Nadal měl dnes ve Wimbledonu velké problémy, ale po obratu proti Tayloru Fritzovi slaví postup do semifinále. Američana zdolal až v supertiebreaku pátého setu 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6 (10:4) a jeho dalším soupeřem bude bouřlivák Nick Kyrgios, jenž smetl 6:4, 6:3 a 7:6 Christiana Garína a je poprvé v semifinále grandslamu. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 5. 7. 2022
18:37
5. 7. 2022

Maruška s Džabúrovou na kurtu. Los vyhrála česká tenistka a zvolila příjem.

Zprávy ze dne 3. 7. 2022
13:35
3. 7. 2022

Neskutečný úspěch, který asi nikdo neviděl přicházet. Marie Bouzková je čtvrtfinalistkou Wimbledonu. Naprosto po zásluze. Úžasnou obranou otupila na kurtu číslo 2 francouzskou střelkyni Caroline Garciaovou, kterou poráží 7:5, 6:2. Za celý zápas vyrobila jen čtyři nevynucené chyby.

13:03
3. 7. 2022

Paráda, Garciaová buší do Bouzkové, ale ta je jako zeď. Nezlomilo ji, že přišla o výhodu brejku ze stavu 4:2 a prohrávala 4:5. Zase si vzala brejk zpátky v jedenácté hře a set dopodávala na 7:5. Už jen jeden chybí k tomu, aby z ní byla čtvrtfinalistka Wimbledonu. Maruška prohrála na vítězné údery 6:15, v nevynucených chybách má ale zase jasně navrch 3:15.

12:19
3. 7. 2022

Bouzková začala skvěle. V úvodním gamu čistou hrou prolomila servis Garciaové a následně to potvrdila i udržením toho svého. Vydařený start - vedení 2:0.

Zprávy ze dne 1. 7. 2022
18:00
1. 7. 2022

Marie Bouzková – osmifinalistka Wimbledonu. To zní dobře. Česká tenistka připsala pětadvacátou výhru sezony proti Američance Alison Riskeové 6:2, 6:3 a vylepšila si opět grandslamové maximum. V dalším kole Caroline Garciaová či Čang Šuaj z Číny.

Zprávy ze dne 30. 6. 2022
16:38
30. 6. 2022
Karolína Plíšková

Po loňském finále letos jen druhé kolo. Druhý týden po sobě končí Karolína Plíšková na domácí Britce Katie Boulterové. S tejně jako v Eastbourne opět po třísetové porážce, když neudržela vedení 1:0. Tentokrát padla na wimbledonském centrkurtu 6:3, 6:7, 4:6. V utkání přitom Plíšková vyhrála o 6 míčů víc než soupeřka.

13:51
30. 6. 2022
Petra Kvitová

Ufff, do stavu 6:1, 5:1 to byla Petra Kvitová jak z roku 2011. Pak přišel sešup a strašně komplikovaná koncovka, dva odvrácené setboly i záchrana vítězství proti vyhecované Aně Bogdanové v tiebreaku – 6:1, 7:6 (5). Sedmá výhra za sebou pro šampionku z Eastbourne. Příští soupeřka? Nasazená čtyřka ze Španělska Paula Badosaová.

Fenomén NADAL: na vrchol přes injekce a proč neplatil trenérovi