Wimbledon: Kvitová i Krejčíková vypadly, končí i úžasná série jedničky

Autor: iSport.cz, jj, ČTK
5
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Barbora Krejčíková nedotáhla ve 3. kole Wimbledonu k postupu nadějně rozehraný duel s Australankou Ajlou Tomljanovicovou a po prohře 6:2, 4:6, 3:6 se s turnajem loučí. Vypadla také Petra Kvitová, ve dvou setech podlehla Španělce Paule Badosaové. A po 37 nečekaně zápasech skončila vítězná série světové jedničky Igy Šwiatekové, která nestačila na Alizé Cornetovou. Sobotní dění v Londýně jsme sledovali ONLINE i s postřehy redaktora Jana Jarocha přímo z místa.

Vítězka loňského Roland Garros z dvouhry i čtyřhry Krejčíková prohrála se 44. hráčkou světa první vzájemný zápas. Nenapodobila tak krajanku Marii Bouzkovou, která se do osmifinále probojovala v pátek.

Šestadvacetiletá Krejčíková, kterou během roku přibrzdilo zranění lokte a následné onemocnění koronavirem, vstoupila do utkání s o tři roky starší soupeřkou lépe. V úvodu prolomila hned třikrát její servis a získala za 32 minut první set.

Australanka se však v druhé sadě při svém podání zvedla a Krejčíková už nedostávala tolik možností. Za stavu 4:5 česká hráčka čelila dvěma setbolům, před kterými si vyměnila raketu. První ještě odvrátila, druhý už ne a v letošním Wimbledonu poprvé ztratila set.

Před rozhodující sadou si rodačka z Brna dala chvíli pauzu a odešla z kurtu. Za stavu 1:2 si vyžádala zdravotní pauzu, nechala si ošetřovat chodidlo a v šestém gamu přišla o servis. V napínavé koncovce sice Krejčíková měla za stavu 3:5 dva brejkboly, díky nimž se mohla vrátit do hry, ty ale nevyužila. Naopak Tomljanovicová proměnila první mečbol a bude ve Wimbledonu bojovat o druhé čtvrtfinále za sebou.

Těsná bitva Kvitové

Dvaatřicetiletá rodačka z Fulneku Kvitová, jež plnila na travnatých dvorcích v All England Clubu roli 25. nasazené hráčky, se od posledního triumfu v roce 2014 dostala do osmifinále Wimbledonu jen jednou, a to před třemi lety. Teď prohrála po sedmi zápasech, před Wimbledonem triumfovala na turnaji v Eastbourne.

Proti Badosaové nejprve v prvním setu nedotáhla vedení 5:3 při svém servisu a sadu ztratila. Ve druhém dějství nevyužila ani jeden z devíti brejkbolů a prohrála po dvou hodinách a sedmi minutách ve zkrácené hře 4:7.

Poté co pár hodin předtím vypadla ve stejné fázi také Barbora Krejčíková, zůstala jedinou českou zástupkyní ve dvouhře Marie Bouzková. V neděli ji čeká osmifinále s Francouzkou Caroline Garciaovou.

Série jedničky je u konce

Vítězná série Igy Šwiatekové skončila po 37 zápasech... Jednadvacetiletá světová jednička podlehla na trávě v All England Clubu Francouzce Alizé Cornetové 4:6, 2:6.

Šwiateková na WTA Tour dominovala od poloviny února a od té doby posbírala šest trofejí: v Dauhá, Indian Wells, Miami, Stuttgartu, Římě a na French Open. Sedmatřiceti vyhranými zápasy v řadě vytvořila nejdelší vítěznou sérii v tomto tisíciletí a vyrovnala se Martině Hingisové, jež tolik triumfů za sebou zaznamenala jako dosud poslední hráčka v roce 1997.

Další úspěch už ale juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2018 nepřidala a neobhájí v Londýně loňskou osmifinálovou účast. Dvaatřicetiletá Cornetová dnes zvítězila hladce za hodinu a půl.

Nadal jde dál, Kyrgios udolal Tsitsipase

Vítěz rekordních 22 grandslamových turnajů Rafael Nadal vyhrál po triumfu na Australian Open a Roland Garros i patnáctý letošní zápas na turnajích velké čtyřky. O devět let mladšího Lorenza Sonega vyřadil za necelé dvě hodiny a poprvé na letošním Wimbledonu neztratil ani set.

Šampion z let 2008 a 2010 se dostal do osmifinále na dvacátém grandslamu za sebou. „Byl to zatím můj nejlepší zápas od začátku turnaje proti nejlepšímu z mých tří dosavadních soupeřů. Jsem rád, že jsem zvedl svou herní úroveň,“ řekl v rozhovoru na kurtu Nadal.

Už ve 3. kole dohrál na Wimbledonu pátý tenista světa Stefanos Tsitsipas, který patřil ke spolufavoritům turnaje. Třiadvacetiletý Řek v pozici turnajové čtyřky nestačil na Australana Nicka Kyrgiose, jemuž podlehl po setech 7:6, 4:6, 3:6, 6:7. Tsitsipas po čtvrtfinále na Australian Open a osmifinále Roland Garros zaznamenal nejhorší výsledek na grandslamu v této sezoně.

Rodákovi z Atén se na travnatých dvorcích v All England Clubu příliš nedaří. Jeho nejlepším výsledkem je osmifinálová účast v roce 2018. Třikrát vypadl v prvním kole.

Sedmadvacetiletý Kyrgios, kterému patří ve světovém žebříčku 40. místo, je v osmifinále Wimbledonu počtvrté v kariéře, ale poprvé po šesti letech. O vyrovnání čtvrtfinálového maxima z roku 2014 bude bojovat s Američanem Brandonem Nakashimou.

Petra Kvitová ve 3. kole Wimbledonu

Tenisový Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 40,35 milionu liber):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:
Nadal (2-Šp.) - Sonego (27-It.) 6:1, 6:2, 6:4
Kyrgios (Austr.) - Tsitsipas (4-Řec.) 6:7 (2:7), 6:4, 6:3, 7:6 (9:7)
Fritz (11-USA) - Molčan (SR) 6:4, 6:1, 7:6 (7:3)
De Minaur (19-Austr.) - Broady (Brit.) 6:3, 6:4, 7:5
Van de Zandschulp (21-Niz.) - Gasquet (Fr.) 7:5, 2:6, 7:6 (9:7), 6:1
Garín (Chile) - Brooksby (29-USA) 6:2, 6:3, 1:6, 6:4
Nakashima (USA) - Galán (Kol.) 6:4, 6:4, 6:1
Kubler (Austr.) - Sock (USA) 6:2, 4:6, 5:7, 7:6 (7:4), 6:3

Ženy:

Badosaová (4-Šp.) - Kvitová (25-ČR) 7:5, 7:6 (7:4)
Tomljanovicová (Austr.) - Krejčíková (13-ČR) 2:6, 6:4, 6:3
Cornetová (Fr.) - Šwiateková (1-Pol.) 6:4, 6:2
Martičová (Chorv.) - Pegulaová (8-USA) 6:2, 7:6 (7:5)

Smíšená čtyřhra - 1. kolo:

Čang Šuaj, Mahut (3-Čína/Fr.) - Hradecká, Escobar (ČR/Ekv.) 6:3, 6:4.

Klimovičová (16-ČR) - Lakiová (Řec.) 6:2, 7:5
Daubnerová (4-SR) - Šálková (ČR) 1:6, 6:4, 7:6 (11:9)
Xuová (10-Kan.) - Tomajková (ČR) 7:6 (7:5), 1:6, 6:3
McDonaldová (Brit.) - Štruplová (ČR) 7:5, 6:1

ONLINE PŘENOS - Wimbledon 2022
29. 6. 2022
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Marie Bouzková Marie Bouzková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 29. 6. 2022
22:51
29. 6. 2022
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Poslední balónek je nejtěžší, říkají tenisté. Jiří Veselý ho ale dostal darem. Temperamentní Španěl Alejandro Davidovich Fokina vztekle odpálil tenisák z kurtu a jelikož už měl předchozí napomenutí za nadávky, inkasoval trestný „fiftýn“. A tím po necelých čtyřech hodinách travnatého maratonu přišel o supertiebreak i zápas. Veselý triumfoval 6:3, 5:7, 6:7 (2), 6:3, 7:6 (7) a sám zíral, jakým způsobem do 3. kola Wimbledonu prošel. Rozhovor s Veselým po kuriózní výhře čtěte ZDE>>>.

21:42
29. 6. 2022

Jiří Veselý po obrovské bitvě slaví postup do 3. kola Wimbledonu. Španěla Alejandra Davidoviche Fokinu zdolal 6:3, 5:7, 6:7, 6:3 a 7:6 (10:7). Poslední míček získal český tenista díky trestnému bodu pro soupeře za vzteklé odpálení míčku v supertiebreaku.

21:09
29. 6. 2022
Marie Bouzková

Konečně! Za pár týdnů jí bude 24 let a Marie Bouzková udělala další krok v tenisové dráze. Poprvé postoupila do 3. kola grandslamového turnaje, navíc ve Wimbledonu, který má ze všech nejraději. „Jednou ho chci vyhrát,“ líčila usměvavá hráčka po brilantní výhře nad Američankou Ann Liovou 6:0, 6:3. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>.

20:13
29. 6. 2022
Karolína Plíšková

Usínat rozehraným zápasem není žádná slast. A Karolína Plíšková měla divoké sny. Zdálo se jí, že středeční dohrávku proti krajance Tereze Martincové prohrála. Pletla se, v 1. wimbledonském kole ji zvládla dokonale. Vrátila se na osm minut na kurt a bylo hotovo – 7:6 (1), 7:5. Celý rozhovor ZDE>>>.

20:06
29. 6. 2022

Po Sereně Williamsové chystá ve Wimbledonu návrat na kurty i starší ze sesterské dvojice Venus. Dvaačtyřicetiletá Američanka, která v All England Clubu v minulosti získala pět titulů ve dvouhře, nastoupí do smíšené čtyřhry po boku domácího Jamieho Murrayho. V úvodním kole se utkají s novozélandsko-polským párem Michael Venus, Alicja Rosolská.

19:19
29. 6. 2022

Světová trojka Anett Kontaveitová skončila ve Wimbledonu nečekaně již ve druhém kole. Druhá nasazená tenistka londýnského grandslamu prohrála za necelou hodinu 4:6 a 0:6 s Němkou Jule Niemeierovou, jež hraje turnaj na wimbledonské trávě poprvé.

19:00
29. 6. 2022

Co jste nevěděli o Nicku Kyrgiosovi. Dokáže jíst sushi vidličkou, ufff.

18:59
29. 6. 2022

Dva dny se hrálo ve Wimbledonu české derby Karolína Plíšková – Tereza Martincová. Kamarádky z Prahy se do sebe pustily v Londýně. Nerady. Vyhrála favorizovaná KP. V úterý duel přerušilo za stavu 7:6 (1), 5:5 nařízení o nočním klidu. O den později se na kurt číslo 1 vrátily na 8 minut. Loňská finalistka brala zbylé dva gamy a tím i celé utkání. Ve čtvrtek půjde do práce třetí den po sobě. Tentokrát povýší dokonce na centrkurt, sokyní jí bude domácí Katie Boulterová (začátek 14.30 SEČ). Více čtěte ZDE>>>.

18:22
29. 6. 2022

Nádhera, Marie Bouzková postoupila poprvé v kariéře do 3. kola grandslamu. Ann Li z USA zdolala 6:0, 6:3.

17:33
29. 6. 2022

Skvělý start do zápasu 2. kola s Ann Liovou má za sebou Marie Bouzková. První set ovládla 6:0, na startu druhého pak hned znovu prolomila servis soupeřky. Dobře začal i Jiří Veselý, který v úvodu duelu brejknul svého soupeře Alejandra Davidoviche Fokinu.

17:01
29. 6. 2022

Třetí nasazený norský tenista Casper Ruud vypadl ve Wimbledonu ve druhém kole a nezopakuje tak své vítězné tažení z Roland Garros. Finalista pařížského grandslamu podlehl na londýnské trávě Francouzi Ugu Humbertovi 6:3, 2:6, 5:7, 4:6 a neobhájí loňskou čtvrtfinálovou účast. Humbert, jenž ve světovém žebříčku figuruje až na 112. místě, si při nástupu na kurt zapomněl v šatně rakety a po úvodním zmatku se v prvním setu nechytil. Pak ale začal riskantní hrou soupeře tlačit a duel otočil.

16:52
29. 6. 2022

V úterní noci byla hvězdou centrkurtu. Francouzka Harmony Tanová svedla dramatický a vítězný boj s legendou Serenou Williamsovou, již po tříhodinové bitvě udolala 7:5, 1:6, 7:6. Ne každý však 115. tenistku žebříčku plácal po zádech. Když se ve středu hodinu před začátkem programu odhlásila kvůli zranění ze čtyřhry, ukrutně tím namíchla svou německou parťačku Tamaru Korpatschovou. Reakci Němky i celý příběh čtěte ZDE>>>.

16:29
29. 6. 2022

Karolína Plíšková vyhrála při vstupu do Wimbledonu do dvou dnů rozložený český souboj s Terezou Martincovou 7:6 a 7:5. Její příští soupeřkou bude domácí Britka Katie Boulterová.

16:04
29. 6. 2022

Proti domácí Katie Boulterové si zítra Karolína Plíšková zahraje na centrkurtu. Zápas začíná od 14.30 českého času.

15:34
29. 6. 2022

Dohrávka českého derby trvala dnes 8 minut. Karolína Plíšková v ní od stavu 7:6, 5:5 hned prolomila Tereze Martincové servis, pak utkání dopodávala. Ve 2. kole se loňská finalistka utká s domácí Katie Boulterovou.