Wimbledon: Kyrgios zvládl další boj! Ve čtvrtfinále i Nadal či Halepová

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Španělský tenista Rafael Nadal dál drží letošní neporazitelnost na grandslamech. Ve Wimbledonu šampion z let 2008 a 2010 postoupil po výhře 6:4, 6:2, 7:6 nad Nizozemcem Boticem van de Zandschulpem do čtvrtfinále a dál může pomýšlet na třetí titul z londýnské trávy. O semifinále si zahraje i Rumunka Simona Halepová po jasném vítězství 6:1, 6:2 nad čtvrtou nasazenou Španělkou Paulou Badosaovou.

Vítěz rekordních 22 grandslamových turnajů Nadal vyhrál po triumfu na Australian Open a Roland Garros i letošní šestnáctý zápas na turnajích velké čtyřky. Stejně jako v Paříži neztratil s Van de Zandschulpem ani set, ačkoli ve třetím setu si situaci zkomplikoval a nakonec proměnil až čtvrtý mečbol. Mezi osmičku nejlepších postoupil druhý nasazený Španěl na šestnáctém grandslamu za sebou. Jeho dalším soupeřem bude Američan Taylor Fritz, který nedal šanci Australanovi Jasonu Kublerovi.

Kublerův krajan Nick Kyrgios zdolal Američana Brandona Nakashimu 4:6, 6:4, 7:6, 3:6, 6:2 a zahraje si po sedmi letech grandslamové čtvrtfinále. Bouřlivák z Canberry vyřadil 56. hráče světa i přes bolavé rameno, které si nechal několikrát ošetřit. O první semifinále na grandslamu si zahraje s Chilanem Cristianem Garínem, jenž po čtyřech a půl hodinách otočil zápas s Australanem Alexem de Minaurem ve výhru 2:6, 5:7, 7:6, 6:4 a 7:6.

Sedmadvacetiletý Kyrgios odehrál po bitvě s nasazenou čtyřkou Stefanosem Tsitsipasem další náročné utkání. Po ztrátě prvního setu si vzal léky, aby uklidnil bolavé rameno, a po zisku druhé sady si nechal ruku několikrát masírovat. Díky servisům, jejichž rychlost často přesahovala 200 kilometrů v hodině, získal vedení 2:1.

Nakashima se nevzdal a díky dvěma brejkům srovnal. V rozhodujícím dějství Kyrgios dvakrát získal soupeřův servis a po více než třech hodinách proměnil první mečbol. Pomohl si 35 esy, celkem zahrál 78 vítězných míčů.

Nick Kyrgios zdolal ve Wimbledonu Brandona Nakashimu a zahraje si po sedmi letech čtvrtfinále grandslamu

Šestadvacetiletý Garín nezískal v předchozích třech zápasech s De Minaurem ani set a dnes prohrával už 0:2. Po úspěšném tie-brejku však rodák ze Santiaga ožil a vyrovnal na 2:2. V pátém setu měl De Minaur za stavu 5:4 dva mečboly a pak zahodil i vedení v super tie-breaku 5:3. Garín vyhrál šest výměn v řadě a nakonec vyhrál 10:6. Garín je prvním Chilanem po 13 letech v grandslamovém čtvrtfinále. Naposledy se tak daleko dostal Fernando González v roce 2009 na Roland Garros.

Bývalá světová jednička Halepová smetla Badosaovou, jež ve 3. kole vyřadila Petru Kvitovou, za necelou hodinu a živí naději na zopakování londýnského triumfu z roku 2019. Od té doby postoupila třicetiletá Rumunka na grandslamech mezi nejlepší čtyři pouze na Australian Open 2020. V dalším kole narazí na Američanku Amandu Anisimovou.

Další postupující se dnes stala Jelena Rybakinová. Třiadvacetiletá tenistka z Kazachstánu zatím neztratila ani set, Chorvatku Petru Martičovou přehrála 7:5, 6:3 a ve čtvrtfinále vyzve Australanku Ajlu Tomljanovicovou.

Tenisový Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 40,35 milionu liber):

Muži:

Dvouhra - 4. kolo:
Nadal (2-Šp.) - Van de Zandschulp (21-Niz.) 6:4, 6:2, 7:6 (8:6)
Fritz (11-USA) - Kubler (Austr.) 6:3, 6:1, 6:4
Garín (Chile) - De Minaur (19-Austr.) 2:6, 5:7, 7:6 (7:3), 6:4, 7:6 (10:6)

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Marie Bouzková Marie Bouzková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Rafael Nadal Rafael Nadal