23. května 2007 • 00:00

Tenisté budou bojovat o finále

Autor:
Jan Hájek
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté zvládli i druhý zápas na Světovém poháru družstev a už po dvouhrách bylo jasno o vítězi. Pro postup do finále však musejí vyhrát i poslední zápas.


REKLAMA
digi tv

Čeští tenisté vyhráli i druhý zápas na Světovém poháru družstev v Düsseldorfu, když dnes porazili 2:1 Belgii. Před pátečním závěrečným duelem s Německem se tak přiblížili postupu do finále. Musejí však vyhrát, protože domácí by při jakémkoli svém úspěchu měli lepší zápasovou bilanci. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila o svém vítězství tentokrát rozhodli už ve dvouhrách. Česká jednička Tomáš Berdych v té úvodní porazil za necelou hodinu Oliviera Rochuse 6:3 a 6:0, Jan Hájek pak vyhrál 7:6 a 6:4 nad Kristofem Vliegenem. Náhradník za Radka Štěpánka zvládl ošemetnou situaci v úvodu druhé sady, kdy otočil stav z 0:2 na 4:2. Berdych s Martinem Dammem pak prohráli závěrečnou čtyřhru. V druhém dnešním utkání Modré skupiny vyhrálo Španělsko nad Německem, když potřebné dva body získali David Ferrer a Nicolas Almagro rovněž už ve dvouhrách. Tenisté z Pyrenejského poloostrova tak zamotali boj o první místo, protože stejně jako Češi a Němci mohou mít v konečné tabulce na kontě dvě výhry. Prohráli však čtyřhru, takže v boji o finále musejí porazit Belgii 3:0 a spoléhat na příznivý vývoj druhého zápasu. V dohrávce úterního utkání Červené skupiny, které se nestihlo zkompletovat kvůli dešťovým přestávkám, podlehli Chilané Fernando Gonzalez a Nicolas Massu švédské dvojici Jonas Björkman, Thomas Johansson. Nic to však nezměnilo na tom, že si Jihoameričané po výsledku 2:1 připsali druhou výhru na turnaji a jsou blízko postupu do finále.


Výsledky: Modrá skupina: Česko - Belgie 2:1 Berdych - O. Rochus 6:3, 6:0, Hájek - Vliegen 7:6 (9:7), 6:4, Damm, Berdych - O. Rochus, Darcis 4:6, 6:3, 7:10. Německo - Španělsko 1:2 Kohlschreiber - Ferrer 3:6, 5:7, Mayer - Almagro 4:6, 4:6, Kohlmann, Waske - Almagro, Salva-Vidal 7:6 (7:3), 6:3. Červená skupina - dohrávka z úterý: Chile - Švédsko 2:1 Gonzalez, Massu - Björkman, T. Johansson 7:5, 3:6, 7:10.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze