2. září 2007 • 00:00

Šarapovová končí

Autor:


REKLAMA
digi tv

Osmnáctiletá Polka Radwanská přemohla obhájkyni titulu NEW YORK - Na US Open vybuchla první opravdová bomba - obhájkyně titulu Maria Šarapovová je z kola ven. Ruska, jež v předchozích dvou utkáních turnaje ztratila pouhé dva gamy, se ve 3. kole poroučela po porážce od osmnáctileté Polky Agnieszky Radwanské 4:6, 6: 2:6. Tak brzy Šarapovová vypadla na grandslamu naposledy před třemi lety. Na Radwanskou může narazit v osmifinále Nicole Vaidišová, pokud zvládla noční zápas proti Izraelce Peerové. Ve Flushing Meadows nastoupila Šarapovová na kurt poprvé k dennímu zápasu a bez rudých šatů s krystaly. A jakoby tím přišla o svoji magickou moc. "Byla jsem nervóznější než obvykle. Navíc ten vítr. Dnes se prostě vše sešlo proti mně," klopila oči Šarapovová, jež v zápase udělala 49 nevynucených chyb včetně dvanácti dvojchyb. "Ale rameno mě nebolelo," odmítala svést porážku na zranění, jež ji provází celou sezonou. "Neměla jsem co ztratit, jen jsem vracela míčky na druhou stranu kurtu a dokázala jsem to," jásala Radwanská, rodačka z Krakowa a třicátá nasazená v turnaji, jejíž úsměv zdobí rovnátka. Radwanská už přitom byla během zápasu téměř na odpis. Od vedení 6:4, 1:0 prohrála celkem osm gamů za sebou a najednou to bylo 0:2 v rozhodující třetí sadě. "Maria mě úplně ničila, ale pak jsem se probudila," vyprávěla rozesmátá Polka, jež uchvátila posledních šest her v zápase. Radwanská, jejíž o rok mladší sestra Urszula je také profesionální tenistkou, už má jasno, co si nadělí jako odměnu za senzační výhru. "Dívaly jsme se na kabelky od Luise Vuittona a byly moc drahé. Jak jsem ale dneska dohrála, přiběhla za mnou ségra do šatny s tím, že si je určitě půjdeme koupit," popisovala Polka, jež si postupem mezi šestnáct nejlepších dam turnaje vydělala 75 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun). S bolavým kolenem stále v turnaji žije Rafael Nadal. Druhé kolo s nebezpečným Srbem Tipsarevičem zvládl bez problémů i díky tomu, že to byl jeho protivník, kdo trpěl větší bolestí. Tipsarevič vzdal za nepříznivého stavu 2:6, 3:6, 2:3. "Cítím se lépe. Stále běhám opatrně, ale koleno se určitě zlepšuje," prohlásil Španěl. Zápas 3. kola mezi Tomášem Berdychem a Španělem Verdaskem skončil po uzávěrce tohoto vydání.

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze