25. června 2015 • 22:00

Kvitová: Jak vyhrát Wimbledon? Nechte děti, ať je tenis baví

Autor:
Petra Kvitová se svojí druhou trofejí za vítězství ve Wimbledonu v roce 20014
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Petra Kvitová vstoupí do letošního Wimbledonu jako světová dvojka, ale především v roli dvojnásobné šampionky a obhájkyně lońského titulu. I přesto, že kvůli nemoci neodehrála před nejslavnějším turnajem světa jediný zápas na trávě, je jednou z nejvíce sledovaných tenistek. Pro oficiální stránky turnaje se pětadvacetiletá česká jednička rozpovídala nejen o blížícím se tenisovém svátku.


REKLAMA
digi tv

O Wimbledonu

"Je strašně moc věcí, které mám na Wimbledonu ráda. Jako malá jsem se v televizi na Wimbledon často dívala, ale nikdy by mě ani nenapadlo, že jednou se budu moci postavit na centrální dvorec a dokonce zde vyhrávat trofeje. Je to můj nejoblíbenější turnaj. Miluju hru na trávě a všechnu tu historii, která se s tímto místem pojí. Moc se mi líbí, že se zde hraje v bílém oblečení, že se dodržují tradice a zvyky."

Rada pro začínající tenistky a tenisty

"Když jsem začínala s tenisem, moc jsem o tom nepřemýšlela. Hrála jsem, protože mě tenis bavil, byla to zábava, radost, to je vše. A to je přesně to, co by měly děti dělat. Hrát tenis pro zábavu, protože je to baví, mají z toho potěšení. Pokud pak navíc mají dobrého trenéra a chuť tvrdě pracovat, tím lépe pro ně."

Největší zbraň

Ve Wimbledonu je to určitě servis, navíc jsem levačka, takže se jeho účinnost ještě zvyšuje. Kdykoliv, když čelím brejbolu nebo mám mečbol a podávám, mám velkou šanci, že dokážu tento důležitý míč vyhrát."

Jahody se smetanou a Wimbledon

"Mám je ráda, jahody jsou výborné, ale se smetanou a cukrem se to nesmí přehánět. Dám si mističku nebo dvě, ale víc určitě ne."

Jaký zápas by si nenechala ujít

"Pokud to beru i s minulostí, tak bych chtěla na vlastní oči vidět utkání Martiny Navrátilové, je úplně jedno, kdo by byl na druhé straně dvorce. U mužů určitě stojí za to nenechat si ujít zápasy Rogera Federera, Rafaela Nadala či Novaka Djokoviče."

Fanoušci ve Wimbledonu

"Jsou skvělí, tenisu rozumějí, vědí, kdy fandit, zatleskat, jsou objektivní."

Rada pro fanoušky

"Většina fanoušků se těší na druhý hrací týden, kdy v pavouku zůstanou ti nejlepší tenisté a tenistky, takže to je asi nejoptimálnější čas vidět tu opravdovou tenisovou elitu. Ale je jasné, že není lehké dostat lístky na ty nejzajímavější zápasy. Ale to nevadí, parádní zápasy se hrají i na dalších kurtech."

První vzpomínka na Wimbledon

"Když jsem byla malá, viděla jsem Martinu Navrátilovou, jak si na centrálním kurtu vydloubla na památku vítězství kus trávy, na to nikdy nezapomenu. "

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze