17. září 2007 • 00:00

Štěpánek: Federer není neporazitelný

Autor:
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední roky platil v Česku za tenisového vyvrhela, už za týden může být hrdinou. Radek Štěpánek je klíčovým českým mužem v daviscupové baráži se Švýcarskem.


REKLAMA
digi tv

Poslední roky platil v Česku za tenisového vyvrhela, už za týden může být hrdinou. Radek Štěpánek je klíčovým českým mužem v daviscupové baráži se Švýcarskem. V pátek se utká s Federerem, v sobotu by měl nastoupit v klíčové čtyřhře a za předpokládaného vyrovnaného stavu by ho čekala i závěrečná dvouhra se soupeřovou dvojkou Wawrinkou. "Jsem připravený na všechno," hlásil včera, když na tiskové konferenci usedl v teplákové soupravě v českých barvách. Znovu po třech letech.


Jak se zase cítíte v oblečení s českou trikolórou? "Dobře. Navíc to oblečení je od firmy, která mě obléká i na turnajích. Takže se cítím jako ve svém. Pro mě vždy bude ctí reprezentovat, to se nikdy nezmění." Na US Open jste avizoval, že pro fanoušky chystáte překvapení a na kurt v dohledné době vyběhnete v dalším extravagantním oblečku. Přijde to už při Davis Cupu? "Může bejt. (smích) Ale nic neprozradím, počkejte si." K prvnímu zápasu vyběhnete na kurt Sazka Areny jako česká dvojka v pátek proti Federerovi. Je k poražení? "Když s ním hraju, je to normální zápas. Je to první hráč světa, ale není pro mě ikonou, se kterou by se nedalo hrát. I jeho už jsem porazil." (v roce 2002 na antuce ve Gstaadu 3:6, 6:3, 6:2 - pozn. aut.) Jak se to dá zopakovat? "Hrajeme v hale, kde nebudou dlouhé výměny. Můj agresivní styl servis-volej, kdy se snažím tlačit nejvíc k síti, mu moc nevyhovuje. Hrál jsem s ním takhle hodně vyrovnané zápasy. A i když jsem je třeba prohrál, bude tohle znovu cesta, jak uspět. Letos jsem ho hodně trápil na exhibici v Kooyongu, kde jsem ho měl na lopatě. A také v Montrealu. Musí se vám v daný moment sejít spousta věcí, ale určitě není nemožné ho porazit." Můžete ho rozhodit i vaším temperamentem a oslavnými gesty? Federer si jednou stěžoval, že se mu i kvůli tomu s vámi nehraje dobře. "Nevím, jestli ho to rozhodí. Já dělám gesta na kurtu spontánně, není to nic plánovaného. Ale určitě nebudou směřovány proti němu, to bych si nikdy vůči soupeři nedovolil." Jaký jste měl vlastně po US Open program? "Zůstal jsem den v New Yorku, pak jsem se vrátil k sobě na Floridu, kam za mnou přijel Marek Všetíček (kondiční trenér - pozn. aut.) a byl tam i Petr Korda. Posledních deset dní jsme tvrdě trénovali a připravoval jsem se na Davis Cup. Do Prahy jsem přiletěl v sobotu ráno." Ve Flushing Meadows jste odehrál nejdelší zápas turnaje s pozdějším finalistou Djokovičem. Trval 4 hodiny a 44 minut, tak dlouho jste se mořili na kurtu. Jak vás duel poznamenal? "Vyšlapal jsem ho hned půl hodiny po zápase na kole, večer jsem si dal dvě piva a byl jsem v pohodě. Je to jen dobrý signál, že mi tělo drží a fyzička se vrací tam, kde byla. Když jsem potkal Mariana Vajdu (kouč Djokoviče - pozn. aut.), smáli jsme se, že Djokovičovi dávali do půlnoci ledový obklady a já si dal dvě piva a byl jsem v klidu." Železnou fyzičku budete potřebovat. Zřejmě vás čekají tři zápasy na tři vítězné sety ve třech dnech. Dá se to zvládnout? "Když nastane tahle varianta, bude to hodně náročné. Ale jsem tady proto, abych na to byl připraven." V Davis Cupu máte zatím bilanci 3:4. Jste dnes lepší hráč, než když jste reprezentoval naposledy? "Těžko říct. Poslední dva tři měsíce se mi dařilo, hraji zase výborný tenis a doufám, že to tak zůstane i nadále."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze