20. srpna 2018 • 20:46

Plíšková vypadla v New Havenu po 1. kole, z Češek na turnaji zůstává jen Kvitová

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenistka Karolína Plíšková vypadla na turnaji v New Havenu hned v prvním kole. Čtvrtá nasazená hráčka podlehla v generálce na US Open za necelou hodinu Rusce Jekatěrině Makarovové 1:6, 3:6 a i na třetím podniku na amerických betonech se loučí záhy.

Plíšková přijala po vyřazení v druhém kole v Cincinnati na Connecticut Open divokou kartu. První set zahájila při svém podání čistou hrou, dál ale kurt ovládla Makarovová. Čtvrtá hráčka deblového žebříčku WTA se po brejku ujala vedení 2:1 a Plíšková pak do konce setu uhrála už jen dva fiftýny.

V pauze si zavolala svou novou trenérku Rennae Stubbsovou a v úvodu druhé sady se hra vyrovnala. Šestadvacetiletá Češka se zlepšila na podání a zaznamenala i první eso. Ve třetím gamu si vypracovala i několik brejkbolů, Ruska ale všechny výborným servisem odvrátila.

Zápas se zlomil v osmém gamu, po němž se Makarovová ujala vedení 5:3. Duel dopodávala 49. hráčka singlového žebříčku k vítězství a mečbol proměnila esem. Plíšková s Makarovovou prohrála počtvrté v pátém vzájemném zápase.

V turnaji z českých tenistek zůstala už jen Petra Kvitová . Třetí nasazenou hráčku čeká po půlnoci SELČ v 1. kole duel s Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Do hry v New Havenu nezasáhne světová jednička Rumunka Simona Halepová. Finalistka předchozího turnaje v Cincinnati se pořadatelům na poslední chvíli omluvila kvůli problémům s achilovkou.

Tenisový turnaj žen v New Havenu

(tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů)

Dvouhra - 1. kolo:

Makarovová (Rus.) - Karolína Plíšková (4-ČR) 6:1, 6:3
Sasnovičová (Běl.) - Mladenovicová (Fr.) 7:6 (8:6), 6:7 (3:7), 6:2
Kontaová (Brit.) - Siegemundová (Něm.) 6:2, 7:5.
Giorgiová (It.) - Bogdanová (Rum.) 6:3, 6:2
Sabalenková (Běl.) - Stosurová (Austr.) 6:3, 6:2
Jastremská (Ukr.) - Collinsová (USA) 6:0, 6:3

Čtyřhra - 1. kolo:

Sestini Hlaváčková, Strýcová (1-ČR) - Aojamaová, Marozavaová (Jap./Běl.) 6:2, 6:1.

Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) - Flipkensová, Van Uytvancková (Belg.) 6:7 (4:7), 6:4, 10:6.