20. dubna 2008 • 00:00

Williamsová a Zvonarevová si zahrají o titul

Serena Williams
MOMENTY 4. kola: Kobra uštkla Klokana, Kučera mimo hru kvůli koncertu
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1

Soupeřkou Sereny Williamsové ve finále turnaje v Charlestonu dnes bude Vera Zvonarevová. Americká tenistka může získat třetí titul na okruhu WTA za sebou, Ruska si zahraje o svůj šestý titul v kariéře.

Soupeřkou Sereny Williamsové ve finále turnaje v Charlestonu dnes bude Vera Zvonarevová. Americká tenistka může získat třetí titul na okruhu WTA za sebou, Ruska si zahraje o svůj šestý titul v kariéře. Pátá nasazená hráčka Williamsová porazila překvapivou semifinalistku Alize Cornetovou z Francie 7:5 a 6:3. Neprohrála tak už 14 zápasů za sebou a dokázala triumfovat na dvou předchozích turnajích. V Bengalúru porazila v boji o titul Patty Schnyderovou, v Miami pak Jelenu Jankovičovou. V Charlestonu postoupila do finále podruhé v kariéře. Před pěti lety prohrála s Justine Heninovou. Sedmnáctá hráčka světa Zvonarevová porazila v sobotním ruském semifinále 6:3, 6:7 a 6:3 Jelenu Dementěvovou. Zápas přitom nemusel přejít do třetího setu, kdyby Zvonarevová využila šanci za stavu 6:5, kdy podávala na výhru v utkání. Bojovnice Dementěvová jí však servis vzala a lehce 7:2 zvítězila i v následném tie-breaku. Dvojnásobné finalistce grandslamových turnajů se pak podařil ještě jeden brejk na začátku třetího setu, Zvonarevová ale následně převzala kontrolu nad zápasem a po dvou a půl hodinách ho vyhrála. Výsledky: Dvouhra - semifinále: S. Williamsová (5-USA) - Cornetová (Fr.) 7:5, 6:3, Zvonarevová (9-Rus.) - Dementěvová (4-Rus.) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3.