26. února 2010 • 17:55

Pozor na lístky! Kanada prožila šílenství

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Vancouveru se zastavil život. A vyplatilo se. Kanaďané rozmetali ve čtvrtfinále Rusy (7:3) a po bolavé porážce od Američanům ve skupině se jim vrátila hrdost. Zápas poblouznil celou zemi.Když řidič autobusu zjistil, že veze někoho, kdo má namířeno na hokej Kanada – Rusko, tak se mu rozzářily oči.

„Opravdu? A vy máte lístky?“ Nevěřil, kroutil hlavou.

„A kde jste je sehnal?“ Poté zjistil, že jsou to vstupenky pro novináře, ale přesto to zkusil: „Neprodáte?“ Nepochodil. Tak aspoň poradil: „Na tyhle vstupenky si dávejte obrovský pozor! Je to hrozně cenné zboží.“

Příhoda, která jen ilustrovala šílenství, které lákavé čtvrtfinále vyvolalo. V zemi se zastavil život. V tu chvíli byl nejšťastnější ten, kdo se dostal přímo do haly Canada Hockey Place. Osmnáct tisíc lidí si ten zážitek bude navždy pamatovat.

7
Sedm gólů nasázela Kanada odevzdaným Rusům a prožila zatím nejkrásnější den na olympiádě

Zbytek lidí usedlo k televizím doma nebo v barech. V okolí arény to žilo. I v linkových autobusech během zápasu hlásili nadšení řidiči cestujícím, jaký je průběžný stav. Život v Kanadě se bez přehání během utkání zastavil.

A ten hukot v hale... Když domácí zvýšili na 4:1, aréna málem spadla. Fanoušci v kanadských dresech si ten pocit náramně užívali. Vidět Rusy, kteří se holedbali, že jedou turnaj vyhrát, na kolenou. Co víc může být?

Těžko se dá zažít větší výbuch radosti. A jinde neuslyšíte tak mohutné povzbuzování: Go Canada Go! Elektrizující atmosféra totálně sešrotovala ruské naděje. „Úplně nás to nadchlo. A vyburcovalo,“ hlásil gólman Roberto Luongo, jenž působí v týmu Vancouver Canucks. Proto ho fanoušci zbožňují více než kohokoliv jiného.

Tedy kromě hráče s číslem 87. Sidney Crosby si triumf užil i kvůli tomu, že zvítězil v mediálně vyhecovaném souboji s Alexanderem Ovečkinem, ruskou kometou. Hvězdné války měli kanadského vítěze.

Crosbyho popularita, už tak vyhnaná do závratných výšek, v zemi zase o něco stoupla.

„Co si asi tak myslíte? Samozřejmě jsem zklamaný,“ reagoval Ovečkin, který v utkání vyhořel. A o zámořské hokejové nadvládě nechtěl slyšet. „Nesuďte náš tým podle jednoho zápasu. Pořád jsme silní!“ Ale Rusové byli ostudně potupeni.

Vždyť prožili svou druhou nejvyšší porážku v olympijské historii. Padnuli navíc s protivníkem, s nímž se přetahují o místo na výsluní. „O té rivalitě mezi oběma týmy se mluví dlouho. A navíc v téhle aréně a v té nádherné atmosféře dostala ještě větší rozměr,“ vykládal Crosby.

Kanada tedy největšího protivníka odklidila z cesty. Utká se ve finále s Amerikou? To by se život v zemi znovu zastavil.MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze