26. února 2010 • 09:45

Bauer tvrdí: V padesátce patřím k favoritům

Autor:
Přidá medaili na padesátku?
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lukáš Bauer je jedním z favoritů na triumf v klasické padesátce, nedělním závodu na olympijských hrách ve Vancouveru. Sám se o svých ambicích nebojí mluvit, ale ví, že není jediným běžcem, který myslí na zlatou medaili. Kdyby ale zlato získal, věnoval by ho za podporu manželce Kateřině."Nebojím se říct, že patřím k favoritům padesátky. Ale bude rozhodovat samotný závod, počasí. A doufám, že si naši servismani dodrží ten rytmus a lyže budou perfektní," řekl Bauer.

"Je šest lidí, s kterými musím stoprocentně počítat. A někdo může překvapit," uvedl.Na tratích ve Whistleru už vybojoval dva bronzy. Jeden sám na volné patnáctce a k druhému přispěl skvělým výkonem ve štafetě. Ve všech svých startech pak ukázal, že má výtečnou formu a klasiku umí.

S odlehčením Bauer mluvil o tom, že dvě bronzové medaile může rozdělit mezi své dvě děti Anetu a Matyáše. "A nebudou se hádat," přidal běžec, žijící na Božím Daru. Třetí medaile, nejlépe zlatá, by tedy patřila manželce Kateřině, bývalé běžkyni na lyžích. "Určitě, měla by být. A to by pak měla být zlatá, minimálně zlatá," řekl.

Podle Bauera není jednoduché podporovat vrcholového sportovce. "Musí se starat se o dvě aktivní děti a prakticky půl roku je mít sama na krku," konstatoval. K tomu přidal mediální zájem, díky kterému ho často někdo zastaví a chce podpis, když si vyjde s rodinou.

"To není něco, co rodinu nadchne, ale pořád ta podpora je obrovská. Proto pro manželku minimálně zlato," řekl běžec.Před začátkem her vyhlásil cestu za zlatem a mnozí říkali, že jeho šance přijde právě na padesátce. "Věřím, že z olympiády odjedeme s nejcennější medailí," řekl během her trenér Miroslav Petrásek.

"Buď si ji odvezu z padesátky a já věřím, že si ji odvezu, nebo se skloním před lepšími závodníky," řekl Bauer po euforii z nečekaného třetího místa štafety. "Ale výsledek na padesátce nebude rozhodující pro výsledek celý olympiády. Jezdím tady výborně," dodal.

Pokud cenný kov - jakýkoliv - získá, bude to jeho třetí ve Vancouveru a celkově čtvrtý olympijský. Z Turína už má doma stříbro. "Možná jsem hloupej, ale medaile nepočítám. Ale zahřeje to, když někdo s takovou statistikou přijde," řekl.

Potřebuje dobré výsledky, aby získal sílu do další tvrdé práce. Pocit vítězství vyplavuje endorfiny a dává sportovci energii. "Aby mě lyžování bavilo a aby i doma věděli, že neodjíždím zbytečně, že je to k něčemu. Co musí podstupovat rodina, snad za něco stojí," dodal.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze