26. února 2010 • 07:10

Vlajku na zakončení Her ponese Sáblíková

Autor:
Sáblíková si zopakuje roli vlajkonoše.
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vlajkonošem české výpravy na slavnostním zakončení olympijských her ve Vancouveru bude v neděli dvojnásobná zlatá medailistka v rychlobruslení Martina Sáblíková. Nejúspěšnější česká sportovkyně v historii zimních her nesla vlajku už před čtyřmi lety v Turíně, ale tehdy vedla tým při zahajovacím ceremoniálu.Čestným úkolem ve čtvrtek pověřil Sáblíkovou v Českém domě předseda národního olympijského výboru Milan Jirásek. "Díky, díky. Super," reagovala rychlobruslařka.

"Je to bezva. Nevím, jak se ponese, ale drží se rukama, tak to zvládnu," řekla Sáblíková, která po středečním triumfu na trati 5000 metrů stále cítila únavu.

"Vždycky je to čest nést českou vlajku. Ať už je to zahájení nebo ukončení, tak je to bezva. V Turíně to bylo super, tady to bude super taky," těšila se Sáblíková, která tajně doufala, že by vlajku mohla nést.

Dvaadvacetiletá rychlobruslařka vyhrála na oválu v Richmondu 3000 metrů, pak skončila bronzová na 1500 metrů a svoji úspěšnou misi zakončila ve středu vítězstvím na pětce. Stala se tak první Češkou, která získala na jedné zimní olympiádě tři medaile.

Před čtyřmi lety v Turíně rovněž nesla na zakončení her českou vlajku žena. Role vlajkonošky se ujala běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, olympijská vítězka z volné třicítky z Pragelata. I předloni na zakončení letní olympiády v Pekingu se této čestné úlohy na závěr her hostila žena - diskařka Věra Cechlová.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze