VIP Sport

Příběhy

19. února 2018 • 23:25

Ruský web oznámil smrt hokejisty Filippiho. Jsem v pořádku, vyvrací

Autor:

Tohle si ruský server Meduza za rámeček nedá. V pondělí večer se na jeho webu objevila informace o tom, že český hokejista Tomáš Filippi byl nalezen mrtev ve svém bytě po rozchodu s přítelkyní. Zastupující agentura hráče tvrzení okamžitě vyvrátila a samotný Filippi vzkazuje, že je v naprostém pořádku. „Jsem živ a zcela v pořádku v Liberci, kde se poctivě věnuji rehabilitaci po nedávných zdravotních problémech.“Hokejový útočník v prosinci předčasně ukončil angažmá v ruském Magnitogorsku kvůli zdravotním potížím, jež mu nedovolily bojovat o nominaci na olympijské hry. Po ukončení smlouvy se vrátil do Česka, kde se zotavuje.

Server Meduza, který z Lotyšska provozují ruští novináři, kteří tam utekli z rodné země před cenzurou a praktikami prezidenta Vladimira Putina, však v pondělí večer šokovali hokejovou veřejnost. „Hokejista Tomáš Filippi je mrtvý,“ napsali ve zprávě na svém webu. Článek byl však po nějaké době odstraněn.

„Zprávu mi zaslalo několik spoluhráčů a kamarádů z Magnitogorsku, samozřejmě byli pořádně vyděšeni,“ říká Filippi v prohlášení, které článek serveru dementuje.

„Nechci ani domýšlet, jak by tato zpráva mohla zapůsobit na mé nejbližší v čele s rodiči nebo manželkou. Rodině jsem okamžitě volal, abych je na další možné šíření této hlouposti nachystal. Věřím, že se podaří zabránit šíření této lži hned v počátku, aby nešokovala další kamarády, spoluhráče či známé," dodává.

Ruský server oznámil smrt českého hokejisty, Tomáš Filippi je však v pořádku
Ruský server oznámil smrt českého hokejisty, Tomáš Filippi je však v pořádku

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze