VIP Sport

Příběhy

19. února 2018 • 23:25

Ruský web oznámil smrt hokejisty Filippiho. Jsem v pořádku, vyvrací

Autor:

Tohle si ruský server Meduza za rámeček nedá. V pondělí večer se na jeho webu objevila informace o tom, že český hokejista Tomáš Filippi byl nalezen mrtev ve svém bytě po rozchodu s přítelkyní. Zastupující agentura hráče tvrzení okamžitě vyvrátila a samotný Filippi vzkazuje, že je v naprostém pořádku. „Jsem živ a zcela v pořádku v Liberci, kde se poctivě věnuji rehabilitaci po nedávných zdravotních problémech.“Hokejový útočník v prosinci předčasně ukončil angažmá v ruském Magnitogorsku kvůli zdravotním potížím, jež mu nedovolily bojovat o nominaci na olympijské hry. Po ukončení smlouvy se vrátil do Česka, kde se zotavuje.

Server Meduza, který z Lotyšska provozují ruští novináři, kteří tam utekli z rodné země před cenzurou a praktikami prezidenta Vladimira Putina, však v pondělí večer šokovali hokejovou veřejnost. „Hokejista Tomáš Filippi je mrtvý,“ napsali ve zprávě na svém webu. Článek byl však po nějaké době odstraněn.

„Zprávu mi zaslalo několik spoluhráčů a kamarádů z Magnitogorsku, samozřejmě byli pořádně vyděšeni,“ říká Filippi v prohlášení, které článek serveru dementuje.

„Nechci ani domýšlet, jak by tato zpráva mohla zapůsobit na mé nejbližší v čele s rodiči nebo manželkou. Rodině jsem okamžitě volal, abych je na další možné šíření této hlouposti nachystal. Věřím, že se podaří zabránit šíření této lži hned v počátku, aby nešokovala další kamarády, spoluhráče či známé," dodává.

Ruský server oznámil smrt českého hokejisty, Tomáš Filippi je však v pořádku
Ruský server oznámil smrt českého hokejisty, Tomáš Filippi je však v pořádku

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze