VIP Sport

Skandály

29. listopadu 2016 • 19:04

Zneužívání malých fotbalistů v Anglii: Pedofilní kouč skončil v bezvědomí

Autor:
Bývalý kouč mladých fotbalistů Barry Bennell ###BLOK-TOP-VIDEA###

Bývalý mládežnický trenér Barry Bennell, který je v Anglii v centru skandálu se zneužíváním dětí ve fotbale, byl obviněn z osmi případů sexuálního napadení chlapců mladších 14 let. Ve všech případech se jedná o starší prohřešky, na základě vyšetřování policie je obviněn za obtěžování v letech 1981 až 1985. V pátek byl Bennell nalezen v bezvědomí a byl převezen do nemocnice.Dvaašedesátiletý Bennell, jenž v minulosti vedl mládežnické týmy Crewe Alexandra, Stoke či Manchesteru City, byl už v minulosti za sexuální delikty několikrát odsouzen.

Čtyřletý trest dostal za znásilnění britského chlapce na fotbalovém turné na Floridě v roce 1994, v roce 1998 byl odsouzen na devět let za 23 případů obtěžování, kterých se dopustil na šesti chlapcích v Anglii. Potřetí skončil ve vězení v roce 2015 poté, co se přiznal k obtěžování mladého hráče na fotbalovém kempu v roce 1980.

Skandál v posledních týdnech otřásá celým anglickým fotbalem. Více než dvacet bývalých fotbalistů přiznalo, že byli v dětství trenérem zneužíváni. Někteří z nich se vzdali i práva na anonymitu, aby pomohli získat problematice větší publicitu. Jako první vystoupil na veřejnost Andy Woodward z Crewe, postupně se k obviněním Bennella přidali například Steve Walters, Chris Unsworth či Jason Dunford.

V pátek v noci Bennell skončil v bezvědomí v nemocnici poté, co ho na základě telefonátu na tísňovou linku našla policejní hlídka ve východoanglickém městě Stevenage. Bližší podrobnosti o incidentu úřady nezveřejnily.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze