VIP Sport

Tragédie

13. října 2016 • 18:00

Hvězdný skejťák a model Rieder (†28): Zabila ho leukemie! Truchlí i Ozzy

Autor:

Svět extrémních sportů se jen těžko vzpamatovává z tragédie, přišel o jednu ze svých největších hvězd. Profesionální skateboardista, příležitostný model a velký sympaťák Dylan Rieder zemřel v pouhých osmadvaceti letech na leukemii.Zpráva zasáhla nejen skateboardisty a přátele z modelingu, za Dylanem truchlí i herci a muzikanti.   Zpěvák Ozzy Osbourne zveřejnil společný snímek. „Dylan Rieder, jeden z nejtalentovanějších a nejstatečnějších lidí. Bylo mi velkou ctí se s ním znát. Odpočívej v pokoji, Dylane. Myslím na tvou rodinu,“ napsal slavný hudebník.

Dylan Riedere
Dylan Riedere

„Odešel příliš brzy. Byl to borec a strašně fajn kluk,“ tweetoval producent Dante Ross. „Ztratili jsme jednoho z nejlepších lidí, co se kdy postavili na prkno,“ nese se skejťáckou komunitou, která založila twitterový účet RIP Dylan Rieder.

Rodák z Wesminsteru v Kalifornii začal jezdit na prkně, když mu bylo devět, a rychle si našel cestu do samé špičky tohoto sportu. Už v osmnácti byl profesionálem, jeho nenucený, na pohled lehký a úžasně elegantní styl ovlivnil celou generaci skateboardistů.

Navíc vypadal tak skvěle, že se mu doširoka otevíraly dveře modelingu. Fotil s hvězdnými modelkami, jako jsou Cara Delevigneová nebo Jourdan Dunnová. Spolu s nimi se před dvěma lety stal tváří jarní kampaně oděvní společnosti DKNY. Stáli za ním věhlasní sponzoři jako Birdhouse a Quicksilver.

Jeho skvěle rozjetá mnohostranná kariéra však dostala tragickou ránu, když přišla krutá nemoc. Poslední rok Rieder bojoval s leukémií a právě komplikace spojené se zhoubnou nemocí ho zabily.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze