VIP Sport

Tragédie

29. listopadu 2016 • 11:24

Veslaři litují úmrtí Plocka (†22). Smutnil také šampion z Norska

Autor: iSport.cz, spo, ČTK
###BLOK-TOP-VIDEA###

Smutná zpráva nečekaně otřásla českým veslováním. V pondělí večer byl nalezen mrtvý Michal Plocek, juniorský mistr světa a Evropy. Nadějný sportovec byl všeobecně považován za nástupce Ondřeje Synka, trojnásobného olympijského medailisty. Synek dnes komentoval tragickou událost na facebooku. „Budeš nám chybět, Plocíno,“ vzkázal.Synek se s Plockem dobře znal, oba působili v týmu Dukly. Ke vzkazu připojil fotografii, na které stojí Synek, Plocek, David Jirka, člen posádky stříbrné párovky z olympiády v Aténách 2004 a olympijská vítězka z Londýna 2012 Mirka Topinková Knapková.

Synek nebyl zdaleka jediný, na kterého smutná novina dolehla. „Myslíme na tebe, Plocíno,“ napsali na svou facebookovou stránku Plockovi kolegové z pražské Dukly Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, sedmá dvojka bez kormidelníka z olympiády v Riu.

Tragická zpráva doléhá i k zahraničním veslařům. „Co se stalo?“ ptal se norský veslař Nils Jakob Hoff, účastník olympiády v Riu a mistr světa na dvojskifu z roku 2013. „Je mi to moc líto,“ zareagoval s nešťastným smajlíkem.

K nečekanému Plockovu úmrtí se vyjádřili zástupci Českého veslařského svazu (ČVS). "V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepší sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!" uvedli na svém webu.

"Je to obrovská ztráta. Michal byl jeden z nejtalentovanějších veslařů poslední doby a byl to zároveň i milý a laskavý kluk, který byl vzorem pro mladé veslaře," řekl předseda ČVS Dušan Macháček.

Veslařský svaz po tragické události zrušil páteční slavnostní vyhlášení nejlepších posádek letošního roku. "Atmosféra by nebyla důstojná a nikdo by se z úspěchů neradoval," dodal Macháček. Vyhlášení ankety se uskuteční až 3. února.

Plocka našli v pondělí večer mrtvého v loděnici pražské Dukly. Mluvčí pražské policie Iveta Martínková ČTK řekla, že policie v pondělí kolem 18:00 vyjížděla do ulice Císařská louka, kde byl nalezen mrtvý muž. "Kriminalisté spolu s lékařem na jeho smrti nezjistili cizí zavinění," doplnila mluvčí. Podle informací deníku Sport spáchal Plocek sebevraždu.

Tragicky zesnulý Michal Plocek po červnových Primátorkách, kde ovládl skulérský závod Rösslera-Ořovského
Tragicky zesnulý Michal Plocek po červnových Primátorkách, kde ovládl skulérský závod Rösslera-Ořovského

 

 
Články odjinud


Články odjinud