VIP Sport

Tragédie

22. července 2017 • 11:50

Senzaci Wimbledonu 1987 bleskově zabila ALS. Byl jsi lepší, smutní i Becker

Autor:

Bývalý australský tenista Peter Doohan, který se postaral o jednu z největších senzací v historii Wimbledonu, v 56 letech zemřel. V pátek podlehl nevyléčitelnému neurodegenerativnímu onemocnění ALS. Lékaři mu jej zjistili teprve před devíti týdny.Doohan dokázal před 30 lety ve Wimbledonu zdolat tehdy dvojnásobného šampiona Borise Beckera. Německý tenista přitom vstupoval do slavného turnaje jako jasný favorit a světová jednička, ve druhém kole ale s Doohanem prohrál ve čtyřech setech. 

"Odpočívej v pokoji, kamaráde," napsal si na Twitter Becker. "Byl jsi lepší hráč," dodal k fotce z jejich historického souboje.

Ve světovém žebříčku to australský hrdina Doohan dotáhl nejvýše na 43. místo ve dvouhře a patnácté v deblu. Po skončení kariéry pracoval jako trenér.

Boris Becker během tréninku
Boris Becker během tréninku

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze