VIP Sport

Tragédie

22. července 2017 • 21:45

Tragédie na MS v Lokti! Nadějný motokrosař (†13) spadl, oživovali ho marně

Autor: ,
Závod mladých motokrosových nadějí - ilustrační foto ###BLOK-TOP-VIDEA###

Hrůzostrašná tragédie se odehrála v závodě mistrovství Evropy mladých motokrosařů v rámci MS ve třídách MXGP a MX2 v Lokti. Havaroval zde třináctiletý zahraniční závodník, jehož záchranáři ve vážném stavu resuscitovali 45 minut, ale bohužel marně.Úmrtí Igora Cuharciuce z Moldavska potvrdil na své internetové stránce pořadatel motokrosového MS, společnost Youthstream.

Tragédie se stala v závodě evropského šampionátu třídy do 85 ccm. Mladý jezdec havaroval na dvojskoku přes cestu a smrtelně se zranil. "Lékaři ho na místě nejméně tři čtvrtě hodiny resuscitovali, ale utrpěl zranění neslučitelná se životem," řekl Hes.

U nehody zasahoval i vrtulník. Soutěžní jízda byla předčasně ukončena a pořadatelé zrušili nedělní druhý závod této kategorie.

Šampionát EMX85 je stejně jako EMX65 pro ještě mladší jezdce a WMX pro kategorii žen součástí víkendového programu Grand Prix České republiky v hlavních motokrosových třídách MXGP a MX2. Ty dnes měly na programu tréninky a kvalifikační jízdy, v neděli se pojede o mistrovské body.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze